'נוער כהלכה' נגד סגן השר פרוש: הטענה; ניגוד ענינים

עתירה קנטרנית? יואב ללום עתר לבית המשפט על ביקורו של סגן שר החינוך מאיר פרוש, באלעד. בעוד בנו ישראל פרוש משמש כראש העירייה ● ללום: "אבקש לקבל בהקדם את עותק מסמך ניגוד העניינים עליו חתם סגן השר"

יואב ללום
יואב ללום

יו"ר עמותת 'נוער כהלכה' נגד סגן שר החינוך מאיר פרוש במכתב שנשלח ללשכת מבקר המדינה: "באופן מוזר, בחר סגן השר לקיים היום ביקור בערים החרדיות וביניהן בעיר אלעד, יחד עם בנו ועם פקידים בכירים מהמשרד עליו הוא מופקד, אשר חלקם ממונים על אכיפת הדין"

על רקע סערת הסמינרים בעיר אלעד שלחה היום (ראשון) עמותת 'נוער כהלכה' מכתב למבקר המדינה בה היא קובלת על ניגוד העניינים של סגן שר החינוך מאיר פרוש – בכל הנוגע לעיר אלעד בה משמש בנו, ישראל פרוש, כראש העיר.

במכתב שמוען ללשכותיהם של שר החינוך, נפתלי בנט, המשנה ליועהמ"ש, אורית קורן ומבקר המדינה יוסף שפירא, נטען, כי סגן השר פרוש נתון בניגוד עניינים בכל הקשור לתיקים הנוגעים לעיר אלעד ונידונים, עדיין, בפני בתי משפט לעניינים מנהליים.

במכתב שעליו חתום יו"ר עמותת 'נוער כהלכה', עו"ד יואב ללום, הוא מפרט; "עניינה של העיר הנ"ל תלוי ועומד בחודשים האחרונים במספר תיקים, ואף נכון להיום בפני בית המשפט לעניינים מנהליים, ונכון להיום מבוצעים בה לא מעט עבירות על חוק הפיקוח על בתי ספר (הפעלת בתי ספר ללא רישיון) ו/או בניגוד לצו סגירה.

"באופן מוזר, בחר סגן השר שבנידון לקיים היום (1.11.15) ביקור בערים החרדיות וביניהן העיר הנ"ל, יחד עם בנו ועם פקידים בכירים מהמשרד עליו הוא מופקד, אשר חלקם ממונים על אכיפת הדין בעניינים הנ"ל, תוך שהדברים נראים על פניו כניגוד עניינים הזועק מאליו ומעל פני הדברים.

"לאור חומרת הדברים", כותב ללום, "אבקש לקבל את עמדתכם בעניין ובפרט בנקודות הבאות: אבקש לקבל בהקדם את עותק מסמך ניגוד העניינים עליו חתם סגן השר שבנידון. מה בדעתכם לפעול בעניין? וכיצד הנכם מתכוונים למנוע התנהלות בלתי תקינה שכזו לעתיד".

ביקורת זו מגיעה כאמור על רקע ביקורו של אבי ראש העיר וסגן שר החינוך, מאיר פרוש כשסאגת הסמינרים בעיר עדיין על הפרק ורק בשבוע שעבר נידונה בפני בית המשפט.

מכתב ללום

תגובה אחת
  1. וכל הרשעה כרגע תאבד כולל "אנשי תקשורת"

השארת תגובה