הנסיך הסעודי: אם הפלסטינים יתקוממו – אתמוך בישראל

הנסיך בן טלאל: "על רקע ההתעצמות של איראן במזרח התיכון והתערבות רוסיה בסוריה, סעודיה חייבת לכרות ברית אסטרטגית עם ישראל" ● "אם הפלסטינים יפתחו באינתיפדה נוספת, אני אתמוך בישראל, המדינה הדמוקרטית היחידה באזור"

אל ואליד בן טלאל
אל ואליד בן טלאל

סוכנות הידיעות הכוויתית מפרסמת כי הנסיך הסעודי אל ואליד בין טלאל המבקר בימים אלו בכווית, אמר אמש:"הנהגת סעודיה חייבת לעשות חשיבה מחודשת ועל רקע ההתעצמות של איראן במזרח התיכון וההתערבות האחרונה של רוסיה בסוריה היא חייבת לכרות ברית אסטרטגית עם ישראל.

המזרח התיכון כולו עובר טלטלה וחלקים ממנו עולים בלהבות וזה מצב של לחיות או למות עבור ממלכת ערב הסעודית. האיראנים מנסים להפיל את הממלכה בין השאר על ידי שימוש בקלף הפלסטיני ואני חושב שסעודיה וישראל צריכות ליצור חזית משותפת מול האיום האיראני.

בגלל ההתערבות של רוסיה במצב בסוריה והמצב המדרדר של המורדים במשטר אסד, יש חשיבות גדולה ליצירת ציר סעודי-ישראלי כמשקל נגד לציר של רוסיה-איראן-סוריה-חיזבאללה.

אני אתמוך בישראל, המדינה הדמוקרטית היחידה באזור, אם הפלסטינים יפתחו באינתיפדה נוספת. אני גם אפעיל את כל השפעתי כדי למנוע גינויים של מדינות ערב לפעולות שתבצע ישראל לבלום את ההתקוממות הזו בגלל שאני חושב שישראל ומדינות ערב המתונות חייבות לשתף פעולה כדי לבלום את ההתפשטות המסוכנת של איראן.

השארת תגובה