הגר"מ מלכא: "ישראל פרוש דואג לציבור הספרדי"

"הנה שמעתי שיש רינונים על ראש העיר ר' ישראל פרוש אשר מפלה את הציבור הספרדי בעיר לרעה. ולכן הריני בזאת להצהיר כרב העיר הספרדי אני יודע בוודאות שהוא עוזר ככל יכולתו לכלל המוסדות של הציבור הספרדי בעיר כמו ליתר שאר הציבורים"

הרב מדרכי מלכא
הרב מדרכי מלכא

לאחר שבתחילת השבוע תקף יו"ר וועדת החינוך בכנסת את ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בעקבות אפליית הבנות בעיר, הערב יוצא רב העיר אלעד הרב מרדכי מלכה במכתב תמיכה מפתיע בראש העיר פרוש.

בפתח מכתבו כתב הרב מלכא: "הנה שמעתי שיש רינונים על ראש העיר ר' ישראל פרוש אשר מפלה את הציבור הספרדי בעיר לרעה. ולכן הריני בזאת להצהיר כרב העיר הספרדי אני יודע בוודאות שהוא עוזר ככל יכולתו לכלל המוסדות של הציבור הספרדי בעיר כמו ליתר שאר הציבורים".

לדברי הרב מלכא, ראש העיר ישראל פרוש "מטה אוזן קשבת לכל הבקשות והצרכים הנדרשים למוסדות, ואף פעל רבות כדי לפתוח מסגרת תיכון איכותית ומיוחדת לבני האברכים הספרדים".

בשלב זה מתייחס הרב מלכא ברמז לדברים שנאמרו כלפי ראש העיר בוועדת החינוך וכותב: "הדברים שנאמרו בטוחני כי הנם שגגה וחוסר ידיעה על המצב האמיתי השורר בעירנו. אי לכך אני יוצא בקריאה לחזק את האחדות ושיתוף הפעולה השורר בין כל הציבורים בעיר. ולהמשיך ביתר שאת וביתר עוז למסד את כל מוסדות התורה בעירנו מבלי להבדיל בין זרם כזה או אחר".

רבני הקהילות בעיר יצאו גם הם במכתב תמיכה בו כתבו: "בימים האחרונים מופצים דברי לשון הרע והתבטאויות קשות אודות ראש העיר אלעד הרב ישראל פרוש הי"ו. הדברים נאמרו בטענה כביכול ראש העיר משתף פעולה ומעודד אפליית בנות עדות המזרח. דווקא בימים אלה, חשוב לנו לומר ולפרסם כי ברוך ה' זכינו לראש עיר קשוב ואחראי, אשר שם לנגד עיניו תמיד את הדאגה לתלמידי העיר, מכל העדות".

תגובה אחת
 1. תראו מי מדבר? הרב מלכה שפרוש כ"כ דואג למוסדותיו גם בהתנהלות לקויה . הקצאות בחטף, תן וקח בתמורה להסכמתו לחילוף מקום עם אולפנת נחלה ועוד.
  לכן הרב מלכה כ"כ יוצא להגנת מי שעושה את האפליה הכי גדולה באלעד.
  אבל כשראש עיר אחר לא נתן לרב מלכה מה שרצה , הרב מלכה דאג להעיף את אותו ראש עיר כראש עיר.
  הגיע הזמן שכולם ידעו את האמת מי זה הרב מלכה באלעד.
  בנו של הרב מלכה הוא מזכיר כעובד עירייה של צוריאל קריספל סגן ראש עיר בשכר. שקריספל מאוד דואג למשפחת מלכה.
  מרגי אומר את האמת ולא טועה בדבריו.
  האם פרוש ביקש מהרב מלכה להוציא את המכתב ההזוי הזה להגנתו כמו שעושה תמיד כשמגלים אותו מה עושה באמת בעירנו?

השארת תגובה