יעלון נפגש עם קרטר: "מודה על היחסים המיוחדים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, נפגש אמש עם מזכיר ההגנה של ארצות הברית ● שר הביטחון יעלון למזכיר ההגנה קרטר: "חלק משמעותי מהעוצמה שלנו ובניין הכוח שלנו מבוסס על הסיוע האמריקני, ואני שמח שאנו נפגשים כדי לדון בנושאים הללו"

בוגי יעלון. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
בוגי יעלון. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, המבקר בוושינגטון, קיים אמש (שלישי) פגישת עבודה עם מקבילו, מזכיר ההגנה של ארצות הברית אשטון קרטר. השניים נפגשו באוניברסיטה לביטחון לאומי, ה-NDU, כשעוד קודם לכן קיימו שיחה עם סטודנטים באוניברסיטה.

במהלך המפגש דנו השניים בהתפתחויות האחרונות במזרח התיכון, ובסוגיות הקשורות בסיוע האמריקני ובשמירת היתרון האיכותי של צה"ל.

במהלך המפגש עם מזכיר ההגנה אמר שר הביטחון יעלון: "אני מבקש להודות על היחסים המיוחדים בין ארצות הברית לישראל. אנו מעריכים את הנכונות ואת הזמן שאתם מקדישים כדי לחזק את עוצמתה של מדינת ישראל. ההתפתחויות במזרח התיכון מחייבות את ישראל להחזיק ביכולות משמעותיות כדי להתמודד עם האיומים והאתגרים שניצבים בפנינו. אנו חייבים להמשיך לפתח ולהחזיק ביכולות מודיעין, הגנה ותקיפה משמעותיות ביותר, באופן שיאפשר לנו להשתמש בהן בכמה חזיתות. חלק משמעותי מהעוצמה שלנו ובניין הכוח שלנו מבוסס על הסיוע האמריקני, ואני שמח שאנו נפגשים כדי לדון בנושאים הללו".

אמש התקיימה ארוחת ערב רשמית בהשתתפות מזכיר ההגנה קרטר, שר הביטחון יעלון וצוותים משתי המדינות. היום (רביעי) צפויים השניים לבקר ביחידות של צבא ארצות הברית ולאחר מכן לקיים מסיבת עיתונאים.

השארת תגובה