מרגי נגד עיריית אלעד: "אין שם לא רגישות ולא חמלה"

סאגת הסמינרים: למרות הרגיעה בנושא, מתברר כי הסמינרים 'זלזניק' ו'לדעת חכמה' מסרבים לקבל קבוצת בנות בשל מוצאן הספרדי • מרגי בוועדת החינוך: "ר"ע אלעד כשל. הוא מוביל את האפליה הפושעת" • גורמים בעירייה: התקפותיו – חסרות בסיס"

מרגי וישראל פרוש
מרגי וישראל פרוש

הבוקר התקימה ישיבה סוערת בוועדת החינוך של הכנסת בה עלתה סוגיית אפלית הבנות הספרדיות באלעד. למרות ההסדר שהושג בבית המשפט, ישנם עדיין קבוצת בנות אשר יושבות בבית מאחר ובסמינרים האשכנזיים מסרבים לקבלן. הסמינרים האמורים הם 'זלזניק' ו'לדעת חכמה'.

מרגי ביקש מנציגי משרד החינוך שישבו בדיון לבדוק את האפשרות שלא להעניק רישיונות לסמינרים המפלים זאת כאמור לאחר הסערה שהגיעה לפתח בית המשפט שפסק כי על הסמינרים לקבל את הבנות בחלוקה שווה.

האב שלמה מיארה שבתו יושבת בבית נכח בישיבת הוועדה וסיפר: "הבת שלי לא שובצה לסמינר בגלל שיקולים פוליטיים. לאחר קביעת ועדת הערר היא שובצה, אבל כעת ועד ההורים השבית את הלימודים בבית הספר. משרד החינוך לא עושה כלום ומרים ידיים". עוד סיפר האב כי במוסד חינוך אחר התלמידות הספרדיות לומדות לבד בכיתה ואילו יתר התלמידות לומדות בבתים פרטיים.

במהלך הדיון תקף מרגי את ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בחריפות ואמר: "אני אדם שקול ואני אדם זהיר, ואני אומר שאין לי אלא להסיק שראש עיריית אלעד כשל. הוא מוביל ביחד עם מנהלי המוסדות את האפליה הפושעת בבנות הללו. מאחר והם לא מולי, הייתי אומר מה הייתי מצפה שיקרה שבנאדם כזה יגלה קצת רגישות וחמלה".

לדברי מרגי, "אין שם (בעיריית אלעד – י.א.) לא חמלה לא ולא רגישות, יש אטימות, יש עורלת לב של האיש שעומד בראש המערכת". במהלך הדיון תקף מרגי גם את משרד החינוך שלדבריו מגיב בסלחנות כלפי התנהלות הסמינרים בעיר אלעד. "אין לי ציפיות מעיריית אלעד. יש לי ציפיות ממשרד החינוך", אמר מרגי.

עם סיום הדיון אמר מרגי כי הוא רואה בחומרה רבה את התנהלות מועצת אלעד והעומד בראשה לגבי אפליית הבנות וכי הוועדה רואה בחומרה את הסלחנות של משרד החינוך והאגף החרדי במשרד החינוך כלפי מועצת אלעד בנושא האפליה החמורה כלפי התלמידות הספרדיות. "יש בכך שת"פ נואל של העירייה עם מוסדות החינוך המפלים", אמר מרגי.

גורמים בעיריית אלעד אמרו ל'כל הזמן' כי "נסיונותיו של מרגי לתפוס כותרות על חשבון העיר אלעד, מבלי להתעמק בפרטים ותוך סתימת הפה של נציגת העירייה בדיון, רק מלמדים על כוונת התקפותיו חסרות הבסיס". הגורמים הוסיפו ואמרו: "היינו מציעים לח"כ לבדוק את העובדות אם רק היינו מאמינים שזה מעניין אותו".

השארת תגובה