העיר אלעד זכתה בתואר 'שיאנית המיחזור'

"לונה פארק" בעיר אלעד – שיאנית המיחזור של מבצע הקיץ של אל״ה • בעקבות זכיית העיר אלעד בתחרות המיחזור והכפלת כמות הבקבוקים שנאספה בעיר, נהנו ילדי אלעד בחוה"מ סוכות מפעילויות מרתקות בחסות תאגיד אל"ה

פעילות "ממחזרים וזוכים"- 'ילד זוכה עיר זוכה', של תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף הרשויות החרדיות, הגיעה לסיומה לאחר חודשים של פעילות מאסיבית. הזוכה בפעילות זו הינה העיר אלעד שזכתה בתואר "שיאנית המיחזור" במגזר החרדי. זכייתה של העיר הוכרזה לאחר בדיקת המיחזוריות הפרושות בערים ובשכונות החרדיות ע"י תאגיד אל"ה, ממנה עלה כי העיר אלעד הגבירה את שעור המיחזור של בקבוקי המשקה המשפחתיים בחודשים יולי אוגוסט 2015 לעומת יולי אוגוסט אשתקד ב- 95%.

בתאגיד ציינו לשבח את פעילות העירייה בראשות ראש העיר הרב ישראל פרוש והגב' לאה דוידוב, מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, אשר פעלו בנושא ללא לאות. בסיכומו של מבצע, מציינים בתאגיד, הצליחו בעירייה בסיוע התושבים לשנות את דפוסי המיחזור של בקבוקי הפלסטיק המשפחתיים באמצעות המיחזוריות, והכפילו את השימוש בהשוואה לשנה שעברה.

במקום השני בנתוני הגידול במיחזור הגיעה העיר בני ברק, עם גידול ברור של 58% בכמות מיחזור הבקבוקים. למקום השלישי הגיעה העיר מודיעין עילית עם 23% גידול.

"ממחזרים וזוכים"

"עיר זוכה " – בעקבות זכיית העיר אלעד בתחרות המיחזור והכפלת כמות הבקבוקים שנאספה בעיר, נהנו ילדי אלעד בחוה"מ סוכות מפעילויות מרתקות בחסות תאגיד אל"ה.

פעילויות החג כללו לונה פארק גדול, הצגות חינוכיות שהתקיימו על הבימה המרכזית עם רדת החשכה והופעת להטוטן שהפליא בקסמיו. במהלך הפעילות הגיעו למקום בכירי תאגיד המיחזור אל"ה, אשר יחד עם ראש העיר וצוות אגף איכות הסביבה נהנו מהפעילות הייחודית לעיר.

"ילד זוכה" – במסגרת הפעילות התבקשו ילדי הערים החרדיות לזרוק למיחזוריות את בקבוקי השתיה לאחר השימוש, תוך ציון שמם ומספר הטלפון שלהם. בכל שבוע הגרילו המשתתפים אופניים יוקרתיות וספרים רבים.

לאורך כל הדרך נהנו בתאגיד המיחזור אל"ה מסיוע הדוק של ראשי הרשויות החרדיות, שנחשפו למהלך באסיפה מיוחדת שהתקיימה במשרדי התאגיד, תחת הכותרת "ממחזרים וזוכים". בדיון שהתקיים לפני תחילת הפעילות השתתפו  סגני ראשי ערים, מנהלי מחלקות, חברי מועצת עיר ופעילי איכות סביבה חרדיים.

בישיבה עלתה שוב ושוב הנקודה הברורה שמיחזור אינו רק מושג ירוק אלא חובה תורנית בגדר 'בל תשחית'  וכפי שהורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין בשיחתו לראשי אל"ה, כי מאחר ומייצרים מהמיחזור פריטים רבים חובה למחזר בקבוקים ולא להשליכם לפח.

 

השארת תגובה