אלעד: הוחזרו סמכויותיו של יו"ר דגל התורה

לאחר שלילת סמכויותיו של יו"ר דגל התורה באלעד אבי שטרן, בשל חילוקי דעות על מבני ציבור בפתיחת שנת הלימודים, הוחזרו לו סמכויותיו כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה ● "באווירה טובה ועבודה משותפת לטובת התושבים"

אבי-שטרן
אבי-שטרן

לאחר סאגת שלילת סמכויותיו של יו"ר דגל התורה באלעד אבי שטרן, בפגישה שנערכה היום בלשכת ראש העיר פרוש, הוחזרו לו סמכויותיו כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה. "הפגישה נערכה באווירה טובה וסוכם בה על עבודה משותפת לטובת התושבים", כך נמסר.

לדברי גורמים המעורים בנושא, החזרת הסמכויות נעשית כאשר במקביל המגעים ליישומו של החוק הנורבגי מתקדמים בין 'דגל התורה' ל'שלומי אמונים'. יישומו של החוק יאפשר את חזרתו של יעקב אשר לכנסת כחבר דגל התורה לאחר שבבחירות האחרונות לא נכנס.

כזכור, פיטוריו של שטרן באו על רקע חילוקי דעות בין שטרן לראש העיר אשר במהלכם הוציא שטרן מתוקף תפקידו צו מניעה להזזת קראוונים אותם הורה ראש העיר פרוש להעבירם ממקומם בתחילת שנת הלימודים. הרקע לצו המניעה היה מחמת טענתו של שטרן לפיה הקראוונים שימשו בית ספר שלו לא נמצא תחליף ראוי אלא מבנה שטרם הושלמה בנייתו.

הצעד כאמור עורר זעם רב בסביבת ראש העיר שהחליט ימים לאחר מכן לפטר את שטרן מתפקידיו. בשבועות הבאים ניסו גורמים ליישב את הסכסוך, שהביא אף לעיכוב במגעים ליישום החוק הנורבגי, והיום כאמור הושבו הסמכויות ליו"ר הסיעה במועצת העיר אלעד.

השארת תגובה