מועצת החכמים של ש"ס: "מבכים מרה את הסתלקותו"

מועצת החכמים של ש"ס ספדה היום למנהיג קהילת 'רב פעלים' הרב יורם אברג'ל שהלך לעולמו בליל שבת ● "זכה להקים עולה של תורה בכל רחבי הארץ, בהקמת כוללי אברכים רבים, אשר היה להם למשען ולאחיסמך במסירות נפש. גדולה האבידה ומי יתן לנו תמורתו"

הגאון רבי יורם אברג'יל בהילולת הבן איש חי. צילום: יעקב כהן
הגאון רבי יורם אברג'יל בהילולת הבן איש חי. צילום: יעקב כהן

מועצת חכמי התורה של ש"ס בנשיאות מרן הגר"ש כהן פרסמה הערב הודעת אבל על פטירתו של מנהיג קהילת 'רב פעלים' הרב יורם אברג'ל זצוק"ל. חברי מועצת החכמים ובראשם מרן הגר"ש כהן צפויים להשתתף הלילה בהלווית בנתיבות.

בהודעה מטעמם נכתב: "מרנן חברי מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס, רבנן ותלמידיהון, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי ונציגיה, מבכים מרה את הסתלקותו בטרם עת של ראש מוסדות רב פעלים הגאון רבי יורם מיכאל אברג'ל זצ"ל בעקבות מחלה קשה".

"הגאון זצ"ל זכה להקים עולה של תורה בכל רחבי הארץ, בהקמת כוללי אברכים רבים, אשר היה להם למשען ולאחיסמך במסירות נפש. גדולה האבידה ומי יתן לנו תמורתו. נשגר בזאת תנחומים לאלפי תלמידיו ושומעי לקחו וה' הטוב ירפא את שבר עמו ויאמר לצרותינו די. ובבניין ירושלים ננוחם אכי"ר".

יצויין כי בשנה האחרונה נותק הקשר בין הרב אברג'ל בעקבות פתיחת מפלגת 'יחד' על ידי יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי והתמיכה של הרב אברג'ל במפלגה שהתמודדה כנגד מפלגת ש"ס. בשבועות האחרונים התפללו במוסדות ש"ס לרפואתו של הרב אברג'ל במה שהיווה למעשה כסולחה בין הצדדים.

לפני מספר ימים אף ביקר במעונו חבר מועצת החכמים הגאון רבי דוד יוסף שהתפלל לרפואתו בציונו של ה'בבא סאלי' זיע"א.

השארת תגובה