מאות השתתפו בשמחת בית השואבה לחניכי 'אהל שרה'

המעמד המרגש במיוחד פתח את אירועי שנת הארבעים למשפחת 'אהל שרה' המספקת חינוך, דיור קהילתי ותעסוקה לילדים ואנשים מיוחדים ● ראשי הישיבות, חברי מועצת גדולי התורה, כ"ק האדמו"ר ממודזיץ', רבנים ואישי ציבור באו להשתתף בשמחה ולהביע את הערכתם לפועלה של העמותה

שמחת בית השואבה באוהל שרה. צילום: קובי הר אבן
שמחת בית השואבה באוהל שרה. צילום: קובי הר אבן

מעמד מרגש של שמחת בית השואבה פתח את אירועי ההצדעה ל'אהל שרה' במלאות ארבעה עשורים לפעילותה החשובה. מאות בני משפחה נרגשים מילאו את אולם 'בת שבע' שבבניין 'ארמונות חן' כשהם מלווים את בניהם הנמנים על המשפחה הגדולה של 'אהל שרה' המספקת חינוך, דיור ותעסוקה לילדים ואנשים מיוחדים.

השנה, בשונה מכל שנה אחרת, הייתה זו גם יריית הפתיחה לאירועי שנת הארבעים לקיומה של העמותה שהפכה סמל ומופת לשילוב בעלי מוגבלויות בחברה ובעולם המעשה. בקרב הקהל הרב שמילא את האולם היה ניתן לראות חניכים בגילאים שונים. החל מילדים קטנים וכלה במבוגרים שמשתתפים פעם אחר פעם באירועים אותם מארגנת העמותה.

האירוע שהחל בהצגה חינוכית מרתקת שהומחשה בידי אמן באמצעות תיאטרון בובות, הצליחה לסחוט פרצי צחוק וקריאות הזדהות מהילדים המיוחדים שמילאו את האולם. שעה קלה לאחר מכן כאשר פונו הכיסאות, התמלא האולם במעגלי רוקדים שהעידו יותר מכל על שילובם של הילדים והחניכים המיוחדים בחברה שסביבם.

גלעד פטולסקי מתזמורת 'שלהבת' עלה לבמה בהתנדבות מלאה עם הקלידן מוישי זלאטס, וזאת על מנת לשמח את הרוקדים. מעגלים רבים נוצרו והמדריכים הרבים של 'אהל שרה' לא קיפחו אף לא חניך אחד. גם אחיהם של החניכים מצאו את עצמם על כתפיים כשהם משתתפים פעילים בשמחת בית השואבה שהייתה, כך נדמה, שמחה יותר מכל שמחת חג מקבילה.

בהמשך הצטרפו לתזמורת גם הזמר יוני ברגר והזמר רולי דיקמן שהגיעו פשוט על מנת לתת מכל הלב, לילדים המיוחדים. הייתה זו הזדמנות נוספת לחזות באחדות המתבטאת במיוחד בחג הסוכות. ילדים וזקנים, ליטאים וחסידים, ספרדים ואשכנזים וגם חניכים על כיסאות גלגלים(!) מילאו את האולם מפה לפה והזינו את השמחה במשך שעות ארוכות.

במעמד המיוחד השתתפו מרנן ורבנן ראשי ישיבות ויושבי על מדין, שרקדו עם החניכים והסגל, הרעיפו עליהם ברכות והביעו את הערכתם לפעילות 'אהל שרה' עם כניסתה לעשור החמישי לפעילותה, ובהם; חברי מועצת גדולי התורה, הגאון רבי דוב פוברסקי שליט"א, ראש ישיבת פונוביז'. הגאון רבי משה הלל הירש שליט"א, ראש ישיבת סלבודקא. כ"ק האדמו"ר ממודזיץ' שליט"א. הגאון רבי מנחם ארנסטר שליט"א, ראש ישיבת ויז'ניץ וחדב"נ כ"ק מרן האדמו"ר בעל ה'ישועות משה' זצ"ל. הגאון רבי חזקיהו מישקובסקי, משגיח ישיבת 'אורחות תורה' .הגאון רבי אברהם פולק שליט"א, משגיח ישיבת סלבודקה וחבר הנהלת 'אהל שרה' מימי הבראשית לפני עשרות שנים.

בין אישי הציבור, התומכים והמתנדבים שרקדו עם החניכים; חברי מועצת העיר בני ברק ובהם; מחזיק תיק הרווחה, הרב מנחם מנדיל אייזנברג וחבר הנהלת העיר, הרב שלמה קוסטליץ. ש', חניך בשנות העשרים לחייו סיפר בתום האירוע כי הרגיש "ממש כמו בבית המקדש. הכי התרגשתי כשהרב פוברסקי בא לרקוד יחד איתנו".

מנהלת 'אהל שרה', הגב' מלכה ויינברג, ציינה את הסיפוק הרב שהביעו המשפחות; "אין דרך לבטא את התרומה הרבה של אירוע מעין זה להתקדמותם של החניכים בכל הרמות. זאת הייתה שמחה של מצווה שהיא בעצמה שמחה, שמחה שאת השפעתה על חייהם של החניכים קשה לתאר". הגב' ויינברג ציינה את העובדה שהשנה עתידה פעילות העמותה להתרחב לנוכח מלאות ארבעים שנים לפעילות אותה החלו בני משפחת גינזבורג שבנם הרב אברהם הי"ו השתתף גם הוא באירוע המיוחד.

א', הורה לשני ילדים מיוחדים, סיפר כי מאז התקדש החג, לא הרפו הילדים לשאול מתי תתקיים שמחת בית השואבה "שלנו". הוא הוסיף ואמר: "יש כאן חניכים בני שלושים וארבעים שנמנו על המחזורים הראשונים של הילדים שנעזרו על ידי אהל שרה. רואים עד כמה הם קשורים ומחוברים לארגון ועד כמה הוא תורם להם עד היום".

צילום: קובי הר זהב

השארת תגובה