עשרת אלפים איש הפגינו: יד קלה נגד הטרור

על רקע ההסלמה במצב הבטחוני מחו הלילה בירושלים אלפי אנשי ימין מול בית ראש הממשלה • קדמה להפגנה, פגישה של ראשי מחנה הימין עם ראה"מ שהסתיימה ללא תוצאות

ראש הממשלה עם דגן יור מועצת שומרון
ראש הממשלה עם דגן יור מועצת שומרון

על רקע ההסלמה החמורה במצב הבטחוני מחו הלילה בירושלים אלפי אנשי ימין מול בית ראש הממשלה על אזלת היד של מערכת הבטחון אל מול גל הטרור הנוכחי וקראו לראה"מ נתניהו לפעול ביד תקיפה נגד הטרור המתגבר.

קדמה להפגנה פגישה של ראשי מחנה הימין עם ראה"מ שהסתיימה ללא תוצאות, מה שגרר את קיום ההפגנה.

בהפגנה השתתפו שרים, ח"כים, פעילי ימין ונוספים. "מי שחושב שהטרור יכול לנצח את הרוח של עם ישראל, כדאי שיראה אותנו כאן ויבין שאותנו לא ינצחו", אמר השר יריב לוין לאלפי פעילי הימין. "יש חוט מקשר וברור בין אירועי הטרור האחרונים לבין הנאום של אותו טרוריסט, המכונה ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. הגיע הזמן לומר בצורה ברורה: הרשות הפלסטינית והעומד בראשה לא רק שאינם הפתרון, הם לב הבעיה".

גם השר חיים כץ נאם מול בית ראש הממשלה אך ביקש להבהיר כי הוא אינו מוחה נגד נתניהו, אלא נגד העובדה כי "עדיין במדינת ישראל מעיזים בני בליעל לרצוח ילדים, זקנים ונשים בלי הבחנה". עוד הוסיף כץ כי "באנו מלוכדים וחזקים לדרוש ממשלת ישראל לפעול בני מישורים: החמרת הענישה הורחבת הבנייה. אני קורא מפה לראש הממשלה, היחיד שמסוגל למגר את הטרור ולבנות את ארץ ישראל, ואנו מצפים שיעשה את זה".

אדווה ביטון, שבתה אדל נפצעה לאחר שאבנים יודו לעבר הרכב בו נסעו והלכה לעולמה השנה לאחר מאבק ממושך, פנתה בנאומה לראש הממשלה: "עומדת אני כאן להזכיר לראש הממשלה שרק לפני 8 חודשים קברנו את בתי היקרה אדל. עד מתי נרפה את ידינו? עד מתי תימשך המדיניות המתרפסת, המתנצלת?"

"אנחנו נלחמים מול אויב המעוניין לנשלנו מאדמתנו, לא רק ביהודה ושומרון אלא בכל חלקה טובה, גם כאן בירושלים בירתנו. אני דורשת שינוי, מעשים בשטח", הוסיפה ביטון.

ההפגנה שיזמה המועצה האזורית שומרון התקיימה לאחר שהמפגש בין נתניהו ליו"ר המועצה יוסי דגן השובת מול ביתו מאז לווייתם של בני הזוג הנקין ז"ל הסתיימה ללא הסכמות. דגן דרש מנתניהו לנקוט בשורה של פעולות נגד הפלסטינים, על מנת להבטיח את שלומם של התושבים באזור. "התשובה של ראש הממשלה לאירועים האחרונים צריכה להיות בנייה והקמת ישובים בכל מקום שבו נרצח יהודי", אמרו המפגינים.

עוד קודם לכן ביקר ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן את הפצועים מפיגוע הטרור שהתרחש במוצאי שבת בעיר העתיקה בירושלים. "כולם בוכים על האובדן שלך, כל עם ישראל", אמר נתניהו לאודל בניטה, שבעלה נרצח בפיגוע. הוא שמע ממנה על רגעי האימה, כשניסתה להזעיק עזרה אך נתקלה בהמון אדיש. "אני יכול להגיד לך דבר אחד, את גיבורה גדולה. צריך הרבה כוחות נפש". במקביל נמסר מבית החולים כי חל שיפור במצבה של אודל ובנה שנפצעו בפיגוע.

השארת תגובה