קלה ועומדת • שביתת פתע ברכבת הקלה בירושלים

הבירה עמוסת מטיילים, אבל להנהלת 'סיטיפס' וועד הנהגים שלה – חשוב יותר לשבש את התנועה השוטפת • עובדי הרכבת שבתו לאחרונה פעמיים – ובית הדין לעבודה השיבם לעבודה

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה

חוה"מ סוכות? ברכבת שובתים. לאחר שהבוקר (שלישי) הזהירה 'סיטיפס' משיבושים אפשריים בתנועת הרכבת הקלה בירושלים, כעת הודיעה הנהלת הרכבת על שביתה כללית של הנהגים, לאחר עובדים רבים הודיעו כי לא יגיעו לעבודה היום.

"לצערנו ההסתדרות אינה שולטת בנציגות הנהגים, ותוך זמן קצר ה'שיבושים' הפכו לשביתה כללית פראית וחסרת רסן", נמסר מחברת סיטיפס. "הפגיעה בציבור הנוסעים היא בלתי נסבלת והעיתוי, חול המועד סוכות, איננו מקרי ומקומם מאוד".

כידוע, בימי חופשת חול המועד סוכות פוקדים את העיר עשרות אלפי מבקרים אשר צפויים לסבול משיבושי התחבורה בעיר, בנוסף לתושבי העיר הרבים העושים שימוש תדיר בשירותי הרכבת הקלה. הנהלת הרכבת הקלה פנתה לבית הדין בדרישה לחייב את העובדים לחזור לעבודתם ולמנוע פגיעה קשה בציבור הנוסעים בימי החג.

יצויין, כי זו אינה השביתה הראשונה שבה נוקטים עובדי הרכבת, כאשר לאחרונה שבתו העובדים פעמיים, אך חזרו לעבוד בהוראת בית הדין לעבודה. גם בפעמים הקודמות תוזמנו השביתות לעיתויים רגישים.

בתוך כך, הודיע משרד התחבורה על תגבור מערך האוטובוסים על התוואי. אגד החלה לתגבר את השירות באמצעות הקווים: 20, 21, 23, 24, 27, 29 שימשיכו עד התחנה המרכזית בבירה, במקום עד הר הרצל. כמו כן, מפסגת זאב ומגבעת התחמושת פועלים קווי שירות סדירים לכיוון מרכז העיר.

השארת תגובה