"הרב הספרדי הכי חשוב" ● שיחתם של תלמידי חכמים

התמליל המלא של השיח בין הגר"ע יוסף זצ"ל והגראי"ל שטיינמן כשהגיע לנחמו בפטירת הרבנית תמר שטיינמן עה"ש ● ומה שח הגראי"ל שטיינמן למקורבו הודות הביקור ● 'הפנקס' שופך אור על שיחת תלמידי חכמים

הגראיל שטינמן שליטא מנחם את הגר"ע יוסף זצ"ל
הגראיל שטינמן שליטא מנחם את הגר"ע יוסף זצ"ל

בימים האחרונים יצא לאור ספר 'הפנקס' – ובו קטעים מיומנו האישי של הרב יצחק לווינשטיין ז"ל המשב"ק אצל הגראי"ל שטיינמן.

בספר מגולל הרב לוינשטיין גם את ביקורו של נשיא מועצת חכמי התורה,  הגר"ע יוסף אצל הגראי"ל שטיינמן שישב באותם ימים שבעה על פטירת רעייתו הרבנית תמר שטיינמן ע"ה.

וכך מגולל הרב לווינשטיין ביומנו את השיח בין גדולי ישראל "ביום ה' כ"ז סיון הגיע חכם עובדיה יוסף ורבינו פתח ואמר שייסורים ממרקים, שכדי להגיע למעלה כל אחד צריך עוד ייסורים. והחכם שאל מדוע בפסוק "ויבוא אברהם לספוד לשרה ולבכתה" ה"כ" קטנה?

והסביר כי אברהם ראה איזה מקום התבצר לה למעלה תחת כסא הכבוד, אז מה יש לבכות. אלא כל הבכיה היה כלפי חוץ בשביל אנשים שלא יבינו מדוע אינו בוכה. וזה מה שאומרים: 'המקום ינחם אתכם', כי כשיודעים באיזה מקום היא נמצאת, זאת הנחמה הכי גדולה".

ממשיך הרב לווינשטיין ומספר את אשר שמע מהגראי"ל שטיינמן הודות הגעתו של מרן הגר"ע יוסף לנחמו:

"בלילה ישבתי עימו לבד בחדרו ודיבר שזה כבוד שמגיע הרב הספרדי הכי חשוב לנחם, וגם בין האשכנזים הוא נחשב לת"ח. נכון שהוא לא בדרך הלימוד שלנו, אבל בדורות קודמים היה נחשב לת"ח".

כזכור בין שני גדולי הדור אלו הגר"ע יוסף ולהבחל"ח הגראי"ל שטיינמן – נרקמו במשך השנים קשרי ידידות עמוקים שקיבלו משמעות בהנהגת הדור, כאשר הכל התנהל בתיאום מלא בין החצרות, ואף כאשר ישב מרן הגר"ע יוסף שבעה על בנו הגאון רבי יעקב ז"ל טרח הגראי"ל שטיינמן ובא לנחמו.

השארת תגובה