משרד החינוך לסמינרים: "קבלו מיידית את הבנות"

בכך אולי מגיעה לסיומה הסאגה הארוכה שהתנהלה בעיר אלעד. מדובר ב-9 בנות שלא שובצו לאף מוסד ומשרד החינוך הורה לסמינרים 'לדעת חכמה' ו'דרכי חנה' לקבלן באופן מיידי

בית ספר נעם וסמינר זלזניק באלעד. אילוסטרציה
בית ספר נעם וסמינר זלזניק באלעד. אילוסטרציה

האם סאגת הסמינרים באלעד הסתיימה? משרד החינוך קיבל היום (שני) את העררים שהגישה מועצת העיר אלעד כנגד אי קבלתן של 9 בנות לסמינרים 'דרכי חנה' ו'לדעת חכמה' בעיר – והורה לסמינרים לקבלן למוסדותיהם באופן מיידי.

מדובר ב-9 בנות שלא התקבלו עד כל לסמינרים. בעקבות כך הורה משרד החינוך לתיכון 'דרכי חנה' לקבל אליו מיידית 4 תלמידות ולתיכון 'לדעת חכמה' להכניס 5 תלמידות.

בהודעה שפירסם הבוקר חבר הנהלת העיר משה ברדוגו נכתב, כי "בשעה האחרונה משרד החינוך קיבל את העררים שהגשנו כנגד אי קבלת התלמידות לתיכונים דרכי חנה ולדעת חכמה. משרד החינוך הורה לתיכון דרכי חנה להכניס מיידית 4 תלמידות ולתיכון לדעת חכמה להכניס 5 תלמידות.

לדבריו, "בכך אנו מקווים כי באה לסיומה הסאגה הכואבת הזו ש-9 תלמידות נשארו בבית ולא התחילו את שנת הלימודים כיתר חברותיהן. באופן אישי אני מרגיש סיפוק רב על ההחלטה האמיצה של וועדת הערר במשרד החינוך, חבל לי מאוד שנאלצנו להגיע למצב זה.

"יצויין שעד לרגע האחרון הצעתי להנהלת 2 התיכונים הצעות פשרה שהם יכלו לעמוד בהם אך הם סירבו בעקשנות תמוהה לקבל אותן, מכיוון שכך הפעלנו את כל הכלים העומדים לרשותנו ומשרד החינוך קיבל את עמדתנו כפי שיוצגה ע"י עוה"ד ליהי איינס והורה על קבלת כל התלמידות.

"כולי תקווה שמחזות מעין אלו ייעלמו מהנוף הציבורי של העיר אלעד, ובשנים הבאות ילמדו מנהלי התיכונים לשתף פעולה בדרכים הראויות והמקובלות. בברכת שנת לימודים מוצלחת לכל תלמידות כיתות ט' בעיר אלעד". סיים.

השארת תגובה