בשל הסליחות: הרכבת הקלה תפעל עד 2:00 בלילה

הלילה, עת יתקיימו הסליחות האחרונות לשנה זו, צפויים אלפי מתפללים לגדוש את רחובות ירושלים בדרכם לאמירת הסליחות בבתי הכנסת השונים ובכותל המערבי. בשל כך הוארכה פעילות הרכבה הקלה עד לשעה 02:00 בלילה

הרכבת הקלה
הרכבת הקלה

בעקבות הצפי לעומסים כבדים, פנה המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ להנהלת חברת 'סיטיפס', המפעילה את הרכבת הקלה בעיר, בבקשה להאריך את שעות פעילות הרכבת, שמסלולה עובר בסמוך לכותל וביכולתה לעזור בשינוע ההמונים הלוך וחזור.

בפנייתו של קלמנוביץ נכתב "כידוע, אנו נמצאים בעיצומם של הימים הנוראים ועשרת ימי תשובה, תקופה בה נוהגים בית ישראל להרבות בתפילות ובאמירות הסליחות. לעיר ירושלים נוהרים בתקופה זו המוני אנשים כדי לזכות באמירת הסליחות ברחבת הכותל המערבי. בימים אלו נערכים גם סיורי סליחות מאורגנים ותפילות מאורגנות לאמירת הסליחות, המתחילות לרוב בשעה 24:30".

בהמשך נכתב כי סביב הכותל המערבי מצטבר עומס תחבורתי גדול מאוד ועל כן מבקש קלמנוביץ להאריך את שעות פעילות הרכבת.

הנהלת סיטיפס ומשרד התחבורה נענו לבקשתו של קלמנוביץ והחליטו על הגברת זמינות הרכבת הלילה, ליל יום כיפור, ושעות פעילות הרכבת יוארכו עד 2:00 לפנות בוקר, כך שמתפללי הסליחות יוכלו להחנות את רכביהם בחניונים ולהגיע לכותל ברכבת הקלה.

בעיריית ירושלים אמרו לאחר שהבקשה נענתה: "אנו מודים למשרד התחבורה ולהנהלת סיטיפס שנענו לבקשתי. הארכת שעות פעילות הרכבת היא תקדים, ואנו מקווים כי תיהפך למסורת. הארכת שעות התחבורה הציבורית בלילה שלפני ערב יום כיפור הנה דבר שיקל לא רק על תושבי הבירה, אלא גם לבאים מחוץ לעיר בלילה האחרון של הסליחות לכותל. המוני בית ישראל יוכלו להגיע מחר, לבקר בכותל המערבי ולחוות את קדושת המקום והיום".

השארת תגובה