הנשיא ריבלין: בשבת הולכים לבית כנסת ואז לאצטדיון

הנשיא רובי ריבלין מעורר שוב סערה לאחר שהתבטא הבוקר בראיון לגל"צ ואמר כי ההרגל של הציבור הישראלי הוא ללכת לבית הכנסת ולאחר מכן ללכת לאצטדיון ● "אני חושב שההרגל של הציבור הישראלי הוא שביום שבת הולכים לבית הכנסת ולאחר מכן הולכים לקטמון או טדי"

נשיא המדינה ראובן ריבלין. צילום: מארק ניימן, לע"מ
נשיא המדינה ראובן ריבלין. צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שהיה עד לאחרונה בעין סערה תקשורתית לאחר שאמר כי "בני עמי בחרו בדרך הטרור" שוב בוחר להתבטא בצורה שנויה במחלוקת לאחר שהיום טען בראיון כי הוא נגד שמירת שבת בארץ.

בראיון לגל"צ הבוקר התייחס ריבלין לסוגיית משחקי הכדורגל בשבת שנמצאת כעת על הפרק. "אני חושב שההרגל של הציבור הישראלי הוא שביום שבת הולכים לבית הכנסת, ולאחר מכן הולכים לאיצטדיון" (!!).

לדבריו, "אסור ליצור מצבים מבלי שתהיה הסכמה רחבה. אלה הם דברים שהם בהרגל וזה הסטטוס קוו. אסור לעשות שום דבר שבו אנחנו יכולים לפגוע בציבור אחד על חשבון הציבור האחר".

נשיא המדינה אמר עוד, "איש באמונתו יחיה. אני אומר לא לעשות שום דבר שבו אנחנו יכולים לבוא ולפגוע בציבור על חשבון ציבור אחר".

הוא הדגיש כי בהינתן תנאים מסויימים גם הוא בעד לדחות משחקים לימי חול, "כשהייתי בבית"ר וניתן היה לשחק במוצאי שבת או ביום ראשון ובשני, הייתי מבקש מההתאחדות לא לחלל את השבת. אם אפשר, כדאי להגיע להבנות בלי לערער את ההסכמות הקיימות".

סוגיית שמירת השבת עלתה בשבועות האחרונים לדיון לאחר פסיקת בית הדין האזורי לעניני עבודה כנגד משחקי כדורגל בשבת. בפסיקה נטען כי אי אפשר להכריח אדם לעבוד ביום שבתון, קרי: שבת.

השארת תגובה