דרעי: "הבטחנו וקיימנו" – ללום: "דרעי ממשיך לבלף"

דרעי מסכם הערב פעילות ענפה שנעשתה על ידי אגף חינוך חרדי בירושלים בין היתר כדי למנוע את אפליית הבנות הספרדיות בסמינרים השונים ברחבי העיר. "ירושלים עושה היסטוריה, אין בנות ספרדיות בבית, עמדנו ביעד", כתב דרעי. עו"ד ללום בתגובה: "בינתיים הוא וצביקה כהן השיגו בדיוק את אותם הישגים של פינדרוס בשנה שעברה"

אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
אריה דרעי. צילום: יעקב כהן

לאחר קיץ סוער בנושא אפליית הסמינרים בבירה, בש"ס מציינים בסיפוק הישג עצום שנרשם לטובת חבר מועצת העיר בירושלים ויו"ר אגף החינוך החרדי צביקה כהן, ובזכות פעילותו, השנה, בניגוד לשנים עברו, כל הבנות שובצו בסמינרים.

יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי הביע הערב בעמוד הפייסבוק שלו את קורת רוחו מהפעילות שנעשתה בעניין, על ידי סיעת ש"ס ובראשה סגרה"ע צביקה כהן. "הבטחנו וקיימנו", פתח דרעי והמשיך, "עם פתיחת שנת הלימודים אני גאה לבשר לציבור שולחיי. ירושלים עושה היסטוריה, אין בנות ספרדיות בבית, עמדנו ביעד".

בהמשך דבריו פירט דרעי את פעולותיהם למניעת האפליה במוסדות החינוך ברחבי העיר, תוך שימת דגש על בעיית אפליית הסמינרים. "קיבלנו אחריות על החינוך וביצענו את המוטל עלינו", אמר דרעי.

בסיום דבריו הצהיר דרעי, כי ימשיך לפעול למיגור האפליה בכל האמצעים העומדים לרשותם, תוך שימוש בסנקציות נגד מוסדות שיסרבו לקבל בנות עקב מוצאם. "זהו תיקון עוול היסטורי שמתחיל בירושלים וימשיך בכל הארץ", הוסיף דרעי. "מוסד חינוך שיסרב לקבל תלמידים בגלל מוצאם, ייסגר".

את דבריו חתם דרעי במילות תודה לסגרה"ע צביקה כהן, שבזכות פעולות אינטנסיביות שנקט כנגד הסמינרים המפלים, לא נשארה בת אחת בביתה: "ברכות לנציג ש״ס סגן ראש עיריית ירושלים צביקה כהן, על עמידתו באתגר הקשה".

עו"ד יואב ללום יו"ר נוער כהלכה המטפלת בבעיות האפליות במוסדות החינוך ברחבי הארץ מסר בתגובה ל"כל הזמן", כי מבחינתו דרעי לא שינה במאום את המצב בבעיות האפליות בסמינרים. "דרעי נשאר אותו דרעי שמזלזל בציבור הספרדי", אמר ללום.

לטענתו, כל עוד שאחוז התלמידות הספרדיות בסמינרים אשכנזיים לא ישתווה לאחוז התלמידות האשכנזיות, לא בוצע כאן שום שינוי אמיתי. "דרעי הבטיח אזורי רישום וטיפול אמיתי באפליה", הוסיף ללום. "בינתיים הוא וצביקה כהן השיגו בדיוק את אותם הישגים של פינדרוס בשנה שעברה".

"אותי מעניין כמה אחוז ספרדיות יש בסמינרים, יותר מכמה בנות ספרדיות הולכות לסמינר ספרדי ולכן אין בנות שנשארות בבית", אמר ללום וסיכם: "אם נשמרה המכסה, אזי דרעי ממשיך לבלף אותנו כהרגלו".

גורמים בסביבתו של צביקה כהן, משיבים לטענות ואומרים: "כל מי שיש לו טענות על פעילות לקויה באגף החינוך החרדי, מוזמן להגיע ולהתרשם מהנתונים שבידנו. וכמו כן, ממתנות ההורים שבנותיהן התקבלו לסמינרים שחפצו בהם ושמונחות על שולחננו".

יואב ללום

השארת תגובה