סמוטריץ' לדרעי: "ת"ח כמוך לא יאשר כדורגל בשבת"

על רקע איומי ההתאחדות לכדורגל להשבית את משחקי הליגה הלאומית במידה ודרעי לא יאשר משחקי כדורגל בשבת, פנה ח"כ סמוטריץ' פנה לדרעי ● במכתב ששיגר כתב סמוטריץ': אינני מעלה בדעתי שידיך יוכלו לחתום על היתר לחילול שבת המוני ללא כל הצדקה"

דרעי במשחק כדורגל בישיבה לנוער מתחבר בירושלים
דרעי במשחק כדורגל בישיבה לנוער מתחבר בירושלים

בעקבות סערת הכדורגל בשבת ופניית עופר עיני ויורם באומן לשר דרעי באולטימטום לאישור המשחקים בשבת, פנה ח"כ בצלאל סמוטריץ' במכתב לשר הכלכלה דרעי וקורא לו שלא להרחיב את היתרי העבודה בשבת. "קראתי את מכתבם אליך מאתמול של עופר עיני ויורם באומן מההתאחדות והליגה לכדורגל באשר לקיום משחקי הליגה בשבת ואני סמוך ובטוח כי תדחה את בקשתם על הסף. אינני מעלה בדעתי שידיך יוכלו לחתום על היתר לחילול שבת המוני ללא כל הצדקה".

סמוטריץ' מוסיף וכותב: "קיום משחקי כדור רגל בשבת, הגם שמדובר בנוהג שקיים מקדמא דנא, הינו נוהג פסול ערכית, דתית, חברתית וחוקית. ערכית ודתית בהיותו פוגע בצביונה של השבת במדינה היהודית, חברתית בהיותו מדיר מהמשחקים – הן כמשתתפים והן כצופים – את ציבור שומרי השבת והמסורת בעם ישראל, וחוקית בהיותו סותר את חוק שעות עבודה ומנוחה".

בהמשך המכתב כותב סמוטריץ': "הסעיף מתיר לשר לאפשר עבודה בשבת רק אם הוא "שוכנע" כי הפסקת העבודה בשבת תפגע "פגיעה רבה" בסיפוק צרכים "חיוניים" לציבור או לחלק ממנו. אני משוכנע כי ת"ח ירא שמים כמוך בוודאי לא יהיה משוכנע שהעברת משחקי הכדור רגל לימי החול תפגע פגיעה רבה בצורך חיוני. נהפוך הוא – קיום המשחקים בשבת פוגע פגיעה רבה בצורך חיוני של עם ישראל כולו – "יותר מששמרו ישראל על השבת שמרה השבת על ישראל".

השארת תגובה