התערוכה היצירתית שהפתיעה את תושבי בני ברק

מוצר מהפכני שהוצג בתערוכה: רובוט לרכב, שישמש פתרון לנהגים עייפים או אנשים משותקים ונכים, חסרי יכולת מוטורית לנהוג

בשבוע שעבר התקיים טקס חגיגי של פתיחת תערוכת סוף השנה של בנות מגמת 'עיצוב תעשייתי' בבית המרכז החרדי להכשרה מקצועית – שלוחת בני ברק.

מלבד משפחות התלמידות, השתתפו באירוע, ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט, פרופ' הוגו גוטרמן ראש המעבדה לרובוטיקה אוטונומית באוניברסיטת בן גוריון, אברהם הורן מנכ"ל המרכז החרדי, מכובדים, אישי ציבור, מעצבים ואנשי תעשייה.

מלבד התערוכה עצמה שבה הוצגו מוצרים מהפכניים פרי עמלן של בנות המגמה – האירוע המרגש חתם בנוסף את פרויקט הסדנאות המצליח 'סדנאות או לא להיות' של המרכז החרדי בשיתוף עיריית בני ברק, שבו השתתפו בימי 'בין הזמנים' מאות נערות ונשים חרדיות תושבות העיר.

גולת הכותרת באירוע שנערך בשבוע שעבר, הייתה הצגת רובוט לרכב, שהיעוד המרכזי שלו – הוא ליצור ערכה רובטית שתהפוך את הרכב לאוטנומי, תוך מספר דקות של הרכבה פשוטה. ערכה זו יכולה לשמש פתרון לנהגים עייפים או אנשים משותקים ונכים חסרי יכולת מוטורית לנהוג.

התלמידות החרדיות שזה עתה סיימו את מגמת 'עיצוב תעשייתי' במרכז החרדי בבני ברק – קצרו שבחים רבים. עודד יחיאל מנהל הפיתוח של הערכה הרובוטית לרכב – סיפר כי "חששנו לבצע שיתוף פעולה עם מעצבות חרדיות, חשבנו לעצמנו שהן בנות שאין להם ידע והן אינן מכירות את המינוחים הבסיסיים של הנדסה ורובוטיקה וחששנו שייווצר מעמסה על התקדמות הפרויקט. אולם לאחר מעשה, עם סיום הגשת האב טיפוס בהצלחה רבה, מיד פנינו להנהלת המגמה של 'עיצוב תעשייתי' וזאת בכדי להרחיב את שיתוף הפעולה עם בנות נוספות מהמגמה החרדית".

לדבריו של מנהל הפיתוח, "בנות המרכז החרדי – עשו עבודה יסודית ומוצלחת, הגישו פתרונות יצירתיים והשתלבו היטב עם צוות המהדסים של אוניברסיטת בן גוריון בעיצוב ופיתוח המוצר".

רגע שיא נוסף נרשם באירוע בעת שד"ר דויד זרוק מנחה צוות המכונות פנה ואמר לפרופ' גוטרמן כי "בעקבות ההצלחה הגדולה בפרויקט, כדאי לשלב את המעצבות החרדיות מהמרכז החרדי – בהשמה קבועה בפיתוחי מוצר של האוניברסיטה".

תגובה אחת
  1. לא רואים תמונת של תערוכה?

השארת תגובה