סאגת 'הישן': "הושפלנו, למה צריך להגיע למצב הזה?"

הבוקר הגיעו 21 התלמידות ששובצו על ידי עיריית י-ם בסמינר 'הישן' וגילו כי איום השביתה התממש ● אם אחת התלמידות: "השפילו את בתי, למה היא צריכה להבין שבגלל שהיא שובצה סמינר שלם הושבת?" ● מבקרת הכיתות: "קיבלו את הבנות עם יחס רחימאי"

צילום אילוסטרציה: בית ספר
צילום אילוסטרציה: בית ספר

הבוקר נפתחה שנת הלימודים במגזר הכללי ובמקביל נכנסו 21 הבנות שהופלו לרעה לסמינר 'הישן' זאת בעקבות פסיקת בית המשפט אשר כפה על מנהלי הסמינר לקבל את הבנות בתום סאגה ארוכה במהלכה הואשמו מנהלי הסמינר באפליה על רקע עדתי מחמת העובדה כי רובם המכריע של הבנות היה ממוצא מזרחי.

אלא שמתברר כי למרות פסיקת בית המשפט, הבנות לא התקבלו כרגיל וכל ה-21 ששובצו על ידי העירייה שוכנו בכיתה ריקה ללא ציוד. "רק לאחר שעתיים שהבנות ישבו שם מבובלבלות", סיפרה אם אחת התלמידות. "הביאו להם טפסים אותם היו צריכים למלאות לצורך ההליך הפורמלי". לדברי האם, בזמן קבלת הטפסים הטיחה אם אחת התלמידות השובתות ואמרה כי "אני ידאג שהן לא ילמדו כאן".

האם הוסיפה בשיחה ל'כל הזמן' ואמרה: "למה צריך להגיע למצב הזה? הרי את החלטת בית המשפט הם אולי יוכלו לשנות בהמשך, אז למה שעד אז לא יתנהלו בצורה נורמלית בסמינר? למה לחדד את האפליה וההשפלה. לי אין בעיה לקבל השפלות, אבל למה הבת שלי צריכה להגיע לסמינר ולהבין שהוא הושבת בגלל שהיא נרשמה למקום".

את תגובתו של מנהל הסמינר הרב ישראל לוין לא ניתן היה להשיג, אך מבקרת הכיתות בסמינר הגיבה לדברים ואמרה: "היו אמנם כיתות ריקות כי הורי התלמידות החליטו להשבית את הלימודים, אך כלל אנשי הצוות התנצלו בפני ההורים ואמרו שהם מקבלים את פסיקת בית המשפט, ואין לימודים כרגע מחמת החלטה עצמאית של ההורים".

המבקרת הוסיפה: "אמרנו להן במפורש, אנחנו מתנצלים בפניכם, מאוד מבינים את הקושי שלכם, כואב לנו לראות אותכם אנחנו מבינים מאוד, אבל יש כאן עניין עקרוני שאי אפשר לתת לבית המשפט להכתיב לנו דברים ולכן המאבק הוא מול בית המשפט ולא מול ההורים". לדבריה, "קיבלו את הבנות ממש יפה ואפשר לומר אפילו עם יחס רחימאי. אין אף הורה שיכול לומר לנו שהושפל על ידי הצוות. מה שקרה עם אותה אם התלמידה, זהו מקרה לא מייצג".

לדברי ב' אחת ממארגנות השביתה, "הם ישבו במסדרון והמתינו לטפסים ולאחר מכן חזרו לביתם". לדבריה, האשמה מוטלת על ההורים שהתעקשו להיכנס לסמינר שלא קיבל את בתם "הנהלת הסמינר נתנה להם להבין שלא יהיו לימודים ולמרות כך הם הגיעו בכדי להפגין נוכחות", סיכמה ב'.

כזכור, אמש הודיעה קבוצת הורים כי לא תשלח את בנותיהם לסמינר מחמת התעקשות בית המשפט לאשר את השיבוץ של כל ה-21 בנות בסמינר הישן. "בשום אופן לא נקבל מצב שבו גורמים מחות למערכת החינוכית הם אלו שיקבלו החלטות בנושאים עקרוניים כמו נושא הרישום", נכתב בטופס אשר נשלח להורי התלמידות".

תגובה אחת
  1. אוי לנו שאנו החרדים לדבר ה' (ולא לדבר המה יגידו/מקובלות וכו') מתנהגים בצורה מחפירה שכזו שהחילוינים צריכים ליישר אורחותינו. והלא דבר הוא!

השארת תגובה