הנציגים החרדים בת"א: "למנוע את חילולי השבת"

נציגי הסיעות החרדיות בעיר פנו לראשי המפלגות החרדיות בבקשה להתערב בסוגיית חילולי השבת בעיר מאחר ובעוד מספר ימים צפויה להתקבל הכרעה בנושא בבית המשפט ● "במידה ויאושר החוק, הדבר יגרום לנזק בכל הארץ"

אריה דרעי בסיור בשוק התקווה בתל אביב (31)
אריה דרעי בסיור בשוק התקווה בתל אביב (31)

ראשי הסיעות החרדיות בתל אביב שיגור מכתב ליו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי, ליו"ר אגודת ישראל ושר הבריאות יעקב ליצמן וליו"ר ועדת הכספים משה גפני. במכתבם דורשים הנציגים את התערבות ההנהגה הארצית בפרשת חילולי השבת בתל אביב. בימים הקרובים צפוי שר הפנים סילבן שלום להשיב לבית המשפט בנושא העתירה כנגד פתיחת העסקים בשבת. בתשובתו אמור שלום להכריע אם לתת תוקף לחוק העזר המאשר את פתיחת העסקים.

בפתח המכתב כותבים ראשי הסיעות: "סוחרים מתל אביב תבעו את עיריית תל אביב על אי אכיפת החוק לסגירת חנויות בשבתות. ובית המשפט קיבל את עמדתם ופסק שעל העירייה להוציא צווי סגירה או לחוקק חוק עזר. שר הפנים דאז גדעון סער פסל חוק זה למעט היתר פתיחה במתחמים של נמל תל אביב ונמל יפו. גם כנגד אישור זה פנו הסוחרים לבית המשפט, בטענה של אי סמכות לאשר פתיחת מתחמים".

לדברי הנציגים, בשלב זה, עיריית תל אביב חוקקה שוב חוק עזר, כביכול מתון יותר לחוק הקודם, אך גם נגדו טענו סוחרים לבית המשפט. "כיום ממתין בית המשפט לתגובת שר הפנים לחוק המוצע ובעוד חודש יערך הדיון" שכאמור יכריע את היקף חילולי השבת בעיר.

במכתב מסכמים הנציגים: "אנו מפצירים בכם לעשות הכול ולדרוש משר הפנים סילבן שלום לא לאשר חוק זה לחלוטין, כי במידה ויאושר החוק, הדבר יגרום לנזק בכל הארץ כאשר כל עירייה תחליט על חוק עזר משלה". הנציגים מוסיפים וכותבים כי בימים אלה מקיים השר סילבן שלום דיונים ושימועים לפני קבלת החלטה ובין השאר זימן את עיריית תל אביב לשימוע לפני קבלת החלטה. "זמן הדיון קרוב ולכן הדבר דחוף מאוד".

מכתב תל אביב

השארת תגובה