ניצחון לישראל פרוש: ביהמ"ש ביטל את 'צו המניעה'

המאבק באלעד: ראש עיריית אלעד רושם ניצחון על אנשי 'דגל' בסוגיית הקראוונים ● לאחר שהוצא צו מניעה על ידי אבי שטרן, ביטל בית המשפט את הצו והורה לאכלס את המבנה הקבע למרות שלא הושלמה בנייתו

פינוי הקראוון באלעד
פינוי הקראוון באלעד

לאחר המשבר שהתעורר באלעד בין ראש העיר לנציגי 'דגל' ואשר נחשף לראשונה ב'כל הזמן', הכריע בית המשפט לטובת ראש העיר ישראל פרוש וביטל את צו המניעה שהוצא כנגד הזזת הקרוואנים המצויים בלב המחלוקת בין ראש העיר לאנשי 'דגל'.

הסיפור החל כאשר פרוש ביקש לפתוח את שנת הלימודים של עמותת 'מרכז התורה' בבניין שטרם הושלמה בנייתו ולקחת את הקראוונים שהיו במקום ולהעניקם למוסד אחר. מחזיק תיק ההנדסה אבי שטיין התנגד להעברת הגנים לבניין מאחר ולא הושלמה בנייתו והדבר עלול להביא את הילדים לסיכון.

בהמשך כשראש העיר התעקש לקחת את הקראוונים, חסמו אנשי 'דגל' את המנופים ברכבם ואף הוצא צו מניעה על ידי מחזיק תיק ההנדסה, מה שהיווה צעד חסר תקדים כנגד ראש העיר. פרוש בתגובה לא נשאר חייב ופיטר את שטרן מתפקידו עד להודעה חדשה. יצויין כי שטרן לא הסתפק בצו המניעה שניתן, אלא פנה לבית המשפט שהוציא אף הוא צו המונע את המשך הפינוי.

היום כאמור ביטל בית המשפט את צו המניעה והתיר למעשה לפנות את הקראוונים ממקומם. בהחלטתה כתבה השופטת: "לא צורפה ולו ראשית ראיה לטענה בדבר הבטחה שלטונית להעברת קראוונים מרח' רשב"י לשטח מבנה הקבע ברח' יהודה הנשיא". לדבריה, "צו הפסקת העבודה המנהלי ממילא אינו מסייע בידי העותרת, שכן הוא גם מונע מהעותרת לקבל את הקראוונים להצבתם בשטח מבנה הקבע ברח' יהודה הנשיא".

בהחלטה הוסיפה השופטת כי ניתן למעשה לאכלס את מבנה הקבע למרות שלא הושלמה בנייתו וזאת לאחר הסדרת ענין הבטיחות. "בנסיבות המפורטות לעיל לא נמצא מקום למתן צו הביניים. הצו הארעי בטל. המזכירות תקבע את העתירה לדיון בהקדם לאחר הפגרה".

השארת תגובה