הגר"ש כהן נגד הקמת הסמינר באלעד: רק סמינר אחד

בשבוע שעבר נחשף ב'כל הזמן' המאבק בין הרב ליברמן לגברת גברא בנוגע לפתיחת סמינר ספרדי באלעד ● הגר"ש בעדני אסר על גברא לפתוח, אך האחרונה ערכה רישום לסמינר ● כעת, נשיא המועצת יוצא במכתב נחרץ: "לעמוד על כך שלא יפתחו מסגרות נוספות"

צוריאל קריספל ומרן חכם שלום כהן
צוריאל קריספל ומרן חכם שלום כהן

פרשת הסמינרים באלעד: בשבוע שעבר נחשפה ב'כל הזמן' הוראתו של חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני שהתיר לרב ישעיהו ליברמן לפתוח סמינר ספרדי בעיר אלעד ובמקביל אסר על הרבנית גברא לפתוח סמינר דומה מאחר והדבר היה מזיק להתפתחות הסמינר. הוראתו עוגנה אף במכתב בו כתב הגר"ש בעדני: "רציתי להוסיף שלא כדאי לפתוח תיכון שלא מאושר ע"י משרד החינוך כי זה יגרום נזק לבנות".

כעת, בעקבות העובדה כי הרבנית גברא ערכה רישום עצמאי לסמינר שעתידה לפתוח, נגד הוראתו של הגר"ש בעדני, יוצא נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן במכתב בו הוא מחזק את הוראתו של הגר"ש בעדני ואוסר על פתיחת סמינר נוסף בעיר שעלול להזיק לרישום שני הסמינרים החדשים.

בפתח המכתב שמוען ליו"ר ש"ס אריה דרעי כותב מרן הגר"ש: "הנני להביע את דעתי בשער בת רבים בעניין הסמינרים הספרדיים בעיר אלעד, כי יש לפעול ולסייע בהקמת סמינר אחד גדול נוסף בעיר לכלל בנות האברכים מבני עדות המזרח תחת ניהולו של הרב ישעיהו ליברמן, אשר ידיו רב לו בניסיון בחינוך בנות ישראל כאן בעיר הקודש וקיבל את ברכתי".

"והנני בא בפנייה לראש העיר הרב ישראל פרוש", מוסיף נשיא המועצת. "שיעזור ויחזק את ידי העוסקים במלאכה ויסייע בפתיחת סמינר זה ולעמוד על כך שלא יפתחו מסגרות נוספות. ותחזקנה ידיכם להגדיל תורה ולהאדיר בסייעתא דישמיא למען חינוך בנותינו בדרך התורה והיראה". עיריית אלעד והעומד בראשה הבהירו זאת לכל הגורמים המעורבים בעניין, כי העירייה ומשרד החינוך יעשו כל אשר לאל ידם להחיל החלטה זו.

חכם שלום מכתב מודפס

השארת תגובה