לאחר החלטת ביהמ"ש: גדו"י נגד 'רישום איזורי' בסמינרים

לאחר ההסכם שהושג לפיו החל משנה"ל תשע"ז יונהג באלעד 'רישום איזורי', יוצאים גדולי הדור בחריפות כנגד היוזמה ● "אין לשנות מצביון התיכונים והסמינרים מקדמת דנא ואין לעשות תיכונים וסמינרים אזוריים או רצף חינוכי וכיוצא בזה בשום אופן ואופן"

הגרא"יל
הגרא"יל

על רקע אפליית הסמינרים באלעד, ויממה לאחר ההסכם שהושג בבית המשפט בנושא התנהלות הסמינרים והעירייה, יוצא מכתב חריף עליו חתומים גדולי הדור כנגד יוזמת רישום איזורי אותה הציע משרד החינוך בתשובתו לבית המשפט.

במכתב עליו חתומים גדולי הדור הגר"ח קנייבסקי, הגראי"ל שטיינמן והגרי"ג אדלשטיין נכתב: "הננו לגלות דעתנו שאין לשנות מצביון התיכונים והסמינרים מקדמת דנא כאשר יסדו גדולי ומאורי הדור זצקולל"ה. ואין לעשות תיכונים וסמינרים אזוריים או רצף חינוכי וכיוצא בזה בשום אופן ואופן".

כזכור, אמש הושג סיכום בין העותרים בבית המשפט לסמינרים, לפיו, משנת תשע"ז יונהג בעיר רישום איזורי שימנע את בעיית האפליה בעיר.

המתווה אושר על ידי בית המשפט על סמך המלצת משרד החינוך שאמרו השבוע כי לאחר ישיבה עם מנהל המחוז החרדי במשרד, משה שמעוני, הוחלט להמליץ רישום איזורי בסמינרים החל משנה הבאה. לגבי שנת הלימודים הנוכחית אמרו במשרד החינוך כי ייבדקו הליכי הרישום וישובצו כלל הבנות.

ראש העיר אלעד הגיב למכתב ומסר: "אני מופתע מהמכתב, ובעיקר מכך שאתמול היו מי שהצהירו בבית המשפט בשם מרן הרב שטיינמן על תמיכה ברישום אזורי. כפי שאמרתי גם בבית המשפט, כל צעדיי ייעשו בהתייעצות והכוונת גדולי ישראל. אני עומד מאחורי הסיכום עם משרד החינוך ולפיו הבנות ישובצו בין שני הסמינרים הקיימים".

השארת תגובה