ביהמ"ש: כל התלמידות ירשמו; בתשע"ז – רישום איזורי

לאחר דיון סוער בבית המשפט, הושג הסכם בין מגישי העתירה כנגד הסמינרים באלעד לעירייה ולסמינרים ● על פי המתווה, השנה ישובצו על הבנות ומשנה"ל תשע"ז יונהג רישום איזורי

אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)

לאחר דיון סוער בבית המשפט בנושא העתירה כנגד התנהלות הסמינרים באלעד, אליהם לא התקבלו כמאה בנות, אישר בית המשפט את ההסכם בין הצדדים לפיו הבנות שנרשמו השנה, יתקבלו לסמינרים בעיר, ואילו החל מהשנה הבאה, יונהג בעיר רישום איזורי כאשר כל הבנות יירשמו לסמינרים הקרובים לבתיהם ובכך תימנע האפליה המסורתית בעיר. יו"ר ש"ס דרעי בירך על ההכרעה.

על פי ההסכם שניתן לו תוקף של פסק דין, לכל סמינר יהיה לכל הפחות 80 תלמידות כשבשבוע הקרוב ישובצו הבנות על פי התאמה פדגוגית. במסמך ההסכם מצויין כי המתווה אושר על ידי עיריית אלעד והעומד בראשה ישראל פרוש שנכח בדיון.

מגיש העתירה עו"ד יואב ללום מעמותת 'נוער כהלכה' ביקש במהלך הדיון לבטל את הרישום הנוכחי ולערוך רישום איזורי גם השנה. בנוסף דרש ללום ממשרד החינוך כי יאכפו את צו הסגירה שניתן לסמינר זלזניק במהלך השנה החולפת, לאחר שפעל שלא כדין. לדבריו, משרד החינוך שיתף פעולה עם סמינר זלזניק בכך שלא אכף את צו הסגירה שהוצא כנגדו לפני מספר חודשים.

נציגת משרד החינוך הציגה את המתווה מטעמם, לפיו כל הבנות תשובצנה בשני הסמינרים בלי לערוך רישום חדש כדרישת העותרים שלדבריה יביא לסיבוך המצב עוד יותר מאחר ואז יהיו יותר בנות ללא שיבוץ והסיפור עלול לשוב על עצמו.

בשלב זה החל ראש העיר ישראל פרוש לשאת דברים ואמר כי מאז נבחר, לא הייתה לו מנוחה בעיר, "נכנסתי לקן של צרעות", אמר פרוש והזכיר את בעיית הנשירה בעיר. "יש בעיר קרוב ל-1000 נערים נושרים שההורים זרקו אותם מהבית. זו עיר לא פשוטה". לדברי פרוש, בתחילת השנה הנוכחית, הוא התנגד לפתיחתו של סמינר זלזניק והודיע כי ללא שיבוץ הבנות, לא יינתן רישיון.

יו"ר ש"ס, שר הכלכלה אריה דרעי בירך על החלטת בית המשפט. דרעי אמר כי הוא שמח שבית המשפט מיישם הלכה למעשה את המודל עליו הוא דיבר ואותו הוא הציע בימים האחרונים, וכי "יש לקחת את המודל הזה בו כתה שלימה ממשיכה ביחד מבית הספר היסודי לסמינר ולפעול על פיו בכל הארץ. רק כך תמנע עוגמת הנפש המיותרת שיש לבנות הסמינרים ולמשפחותיהן".

002 001

השארת תגובה