אלעד: בית המשפט הוציא צו מניעה להרמת הקראוונים

המלחמות באלעד: בעוד בית המשפט דן על התיכונים באלעד, בית המשפט הוציא הבוקר צו מניעה נגד העתקת הקראוונים שביצע ראש העיר ישראל פרוש ● פרוש חתם על שלילת סמכויותיו של מחזיק תיק ההנדסה אבי שטרן

פינוי הקראוון באלעד
פינוי הקראוון באלעד

הסערה באלעד נמשכת, מאבקי הכח והשליטה לא נרגעים. בעוד בית המשפט דן על התיכונים באלעד, בית המשפט הוציא צו מניעה לאחר המהומה אמש בהרמת הקראוונים, לעצור את העתקת הקראוונים. לא להציב אותם במקום אחר, לא להשתמש בהם במקום שהונח ולא לתת לשום מוסד רשות להשתמש בהם.

מדובר על הקרוואנים שאתמול ראש העיר ישראל פרוש ונציג דגל התורה רבו עליהם, וכפי שדיווחנו לראשונה, פונו על ידי העירייה מהשטח של משה שטיין, לטובת מוסדות אחרים.

במקביל, אמש חתם ראש העיר ישראל פרוש על שלילת סמכויותיו של חבר המועצה ויו"ר דגל התורה אבי שטרן. לאחר שזה הוציא לו צווי מניעה לפינוי הקראוונים מתוקף סמכותו כמחזיק תיק ההנדסה. מכתב שלילת הסמכויות נמצא בכיסו של פרוש, אשר לדברי גורם בכיר בעירייה הוא צפוי להימסר לשטרן עוד היום. וטרם נמסר עד כה בשל שהותו של ראש העירייה בבית המשפט.

מאידך, בדגל התורה אומרים, "פרוש לא יעז לפטר את שטרן, הכל איומים ורוח, יש הסכמים קואליציוניים ברורים בנוגע לחלוקת התפקידים, והשליטה. בלעדי דגל התורה שרוליק יכל לחלום על ראשות העיר, ולכן הוא לא יפטר את שטרן. בנתיים פרוש לא עמד בסיכומים לאורך הקדנציה".

אם אכן מכתב הפיטורין יימסר לאבי שטרן, הרי שמלחמות אלעד יעלו לרמה הארצית, וישליכו על מאבקי דגל התורה ואגודת ישראל ברמה הארצית, שטרם ברור היכן המאבק ייעצר.

מאבק השליטה בין פרוש לדגל התורה מחריף. למרות שטרם ברור מדוע לדגל התורה יש עניין בהחרפת המאבק נגד פרוש, לאחר שאביו – מאיר פרוש התבקש להתפטר מהכנסת לטובת יעקב אשר, במסגרת החוק הנורבגי. דבר שיקשה עליו לעשות זאת לאחר המאבקים הנוכחיים.

מסמך האצלת הסמכויות לאבי שטרן, מכוחו חתם אמש על צוי המניעה
מסמך האצלת הסמכויות לאבי שטרן, מכוחו חתם אמש על צוי המניעה

השארת תגובה