הרב בעדני הכריע: רק סמינר אחד יקום השנה באלעד

לאחר מאבק בין גברת יוכבד גברא לרב ישעיהו ליברמן בנוגע לפתיחת סמינר ספרדי חדש בעיר אלעד, הכריע חבר המועצת הגר"ש בעדני כי הרב ליברמן יקים את הסמינר ● בפנים: מכתב הגר"ש בעדני והסיפור המלא

פרוש, קריספל והרב מלכה אצל הרב בעדני
פרוש, קריספל והרב מלכה אצל הרב בעדני

פרסום ראשון: מאבק בין שני סמינרים ספרדים שאמורים היו להיפתח בעיר אלעד, הוכרע הערב לאחר פגישה בין רבה של העיר הרב מרדכי מלכה, רה"ע ישראל פרוש וסגר"ע צוריאל קריספל בביתו של חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני בבני ברק.

הסיפור החל כאשר התברר שישנו צורך לסמינר ספרדי נוסף בעיר והרב ישעיהו ליברמן נאות ליטול על עצמו את המעמסה והחליט להקים סמינר בעיר אלעד שישמש כסניף לסמינר 'החדש' בירושלים העומד תחת ניהולו. במקביל, הודיעה גברת יוכבד גברא המנהלת סמינר 'בית יעקב' ספרדי בבני ברק, כי תקים אף היא סמינר בעיר אלעד שיתחרה עם הסמינר החדש של הרב ליברמן.

ההבנה הרווחת בעירייה הייתה כי לא ניתן יהיה לאפשר לשני הסמינרים לקום יחדיו מאחר והדבר עלול לפגוע באיכותם של שני הסמינרים שיתחרו על ליבן של התלמידות והוריהן. מה גם שהעובדה כי לגברת גברא לא היה אישור לא מטעם העירייה ולא מטעם משרד החינוך שאף הורה לה שלא לפתוח סמינר, עמדה בעוכריה.

חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני שנדרש לנושא לפני מספר שבועות, שקל בכובד ראש ולאחר מחשבה החליט לאפשר את הקמתו של הסמינר בראשות הרב ישעיהו ליברמן בלבד ולא את של הרבנית יוכבד גברא. "הרב הורה לראש העיר למנוע בתוקף את פתיחתו של התיכון 'גברא'", אמרו הערב בסביבתו של ראש העיר ישראל פרוש.

במכתב הנחשף כאן לראשונה, מכחיש הגר"ש בעדני את השמועות שנפוצו על כך שתומך בהקמתו של סמינר 'גברא'. "היות ואני שומע כאילו המלצתי לפתוח עוד תיכון באלעד", כותב הגר"ש בעדני ומבהיר כי רק במידה ו"רבני אלעד ברובם יחליטו לפתוח, אז אמליץ להם". בהמשך מסביר הגר"ש מדוע עדיף שלא לפתוח תיכון חדש: "רציתי להוסיף שלא כדאי לפתוח תיכון שלא מאושר ע"י משרד החינוך כי זה יגרום נזק לבנות".

מכתבו של הרב בעדני בנושא התיכון החדש
מכתבו של הרב בעדני בנושא התיכון החדש
השארת תגובה