הסאגה באלעד: פגישה משולשת בבית הגר"ש בעדני

בצל אפליית הסמינרים באלעד, נועדו רבה של אלעד הרב מרדכי מלכה, ישראל פרוש וצוריאל קריספל בביתו של חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני ● בפגישה דנו הארבעה בסוגיית הסמינרים בעיר

פרוש, קריספל והרב מלכה אצל הרב בעדני
פרוש, קריספל והרב מלכה אצל הרב בעדני

על רקע הסאגה הנמשכת סביב אפליית הסמינרים באלעד, הגיעו הערב (ג') רבה של אלעד הגאון רבי מרדכי מלכה, ראש העיר ישראל פרוש וסגנו צוריאל קריספל למעונו של חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני בבני ברק.

ל'כל הזמן' נודע, כי בפגישת השלושה עם הגר"ש בעדני, נדונו הדרכים כיצד לפתור את בעיית האפליה שהחלה בשנה שעברה והשנה החמירה כאשר למעלה מ-100 תלמידות טרם שובצו בשני הסמינרים בעיר. על פי גורם המעורה בנושא, אחד הנושאים המרכזיים שעלו היה סוגיית הרישום אזורי שמשרד החינוך המליץ להנהיג בעיר החל משנת הלימודים תשע"ו.

ראש העיר ישראל פרוש פרס בפני הגר״ש בעדני שליט״א את מצב התיכונים ורישום הבנות בעיר.

מחר צפויה להתקבל בבית המשפט ההכרעה בנוגע לעתירה כנגד התנהלות הסמינרים. היום השיבה המדינה באמצעות משרד החינוך לעתירה. בתשובת משרד החינוך נכתב כי יש לבחון את הרישום הנוכחי ובמידה וימצא כי הייתה אפליה על רקע עדתי או על רקע תחום עיסוקו של אב התלמידה, הרי שיש לבטל את הרישום.

במשרד החינוך אמרו כי לאחר ישיבה עם מנהל המחוז החרדי משה שמעוני, החל משנת תשע"ז, יהיה בעיר רישום אזורי במסגרתו תלמידות יתקבלו לסמינר הקרוב לעיר מגוריהם. הרבנים בעבר התנגדו למהלך וכן הורים רבים צפויים להתנגד.

השארת תגובה