המלחמות באלעד: ראה"ע פרוש יפטר את אבי שטרן

ראש העירייה ישראל פרוש התעקש לפתוח את הלימודים בבית הספר הנמצא באמצע הבניה אך מנהל המוסד סירב ● מחזיק תיק ההנדסה ויו"ר דגל התורה אבי שטרן הוציא צו מניעה להרמת קראוונים מהשטח – בתגובה הודיע פרוש כי שטרן יפוטר מתפקידו

 ראש העיר אלעד ישראל פרוש
ראש העיר אלעד ישראל פרוש

המלחמות באלעד עולות שלב, הבלגן החל לאחר שראש עיריית אלעד ישראל פרוש החליט לפתוח את שנת הלימודים במוסד הנמצא בשלבי סיום בניה, וסיכם אמש במהלך הלילה כי הלימודים ייפתחו, וכי קראוונים של הגנים של משה שטיין יועברו למתחם.

הבוקר הודיע מנהל המוסד משה שטיין כי לא יפתח את הלימודים במבנה, עד שלא יסיימו את תהליכי השיפוץ והבניה, שכן הם עלולים לסכן את הילדים משתמשי המבנה.

ראש העיר פרוש זעם, שכן משמעות הדבר כי שנת הלימודים לא תיפתח באופן תקני ועשרות רבות של ילדים יישארו בבית.

כתוצאה מההחלטת שטיין שלא לפתוח את הלימודים, החליט פרוש להניף היום את הקראוונים שהיו ברחוב רשב"י והיו אמורים לעבור הלילה בחצות למתחם בית הספר החדש "תורת חסד" שנמצא בתהליכי בניה. ולהעבירם למוסדות אחרים.

שטיין שהזמין מנופים בעשרות אלפי שקלים להיום בלילה, הופתע מהחלטת ראש העיר פרוש להרים את הקראוונים באופן עצמאי, לאחר שפרוש הצהיר כי אין לעירייה כסף להעבירם, וכי על שטיין לעשות זאת באופן עצמאי.

יו"ר דגל התורה באלעד ומחזיק תיק ההנדסה אבי שטרן התערבו בסיפור, חלק מהבכירים הציבו את רכבם בצמוד לקראוונים בכדי למנוע מהמנופים להניף את הקראון.

ראש העיר הורה לפקחי העירייה לגרור את כלי הרכב, בכדי לאפשר את הנפת הקראוונים.

אבי שטרן, מתוקף תפקידו כמחזיק תיק הנדסה, חתם על צוי מניעה, האוסרים על העירייה להניף את הקראוונים. דבר שגרר את פרוש להגיב בחומרה למעשה.

מקורבים לשניים שנכחו במקום אמרו כי "פרוש הודיע לשטרן שהנייר עליו חתם על צוי המניעה לא שווה כלום, שכן עוד הלילה יקבל שטרן מכתב פיטורין מתפקידו כמחזיק תיק ההנדסה. לא יתכן שמחזיק תיק בעירייה יצא חוצץ נגד ראש העירייה".

גורם בכיר ציין כי בכירי דגל התורה מעורבים בפרשה לפרטיה, כולל ח"כ גפני אשר הורה לשטרן לחתום על צוי המניעה.

ל"כל הזמן" נודע כי בדגל התורה החליטו "ללכת על כל הקופה", ולהוציא צוי מניעה מבית המשפט, נגד הרמת הקראוונים על ידי העירייה.

מעיריית אלעד נמסר בתגובה: "ראש העיר רואה בחומרה את הניסיון של גורמים שונים לערב את הדרג הפוליטי בניסיונות להפרעה לפתיחת שנת הלימודים. לדבריו "כל מי שיפריע לתלמידי העיר ייאלץ לזוז".

בראיון לרדיו קול חי אמר פרוש: "אף אחד לא יפריע לצוות המקצועי בשטח. אני פועל עם אנשי מקצוע. בית ספר שיר חדש מקבלים בניין של 27 כיתות, בנו את הבניין תוך פחות מארבעה חודשים. אני האחרון שיתן לשים קראוונים במבנה חדש".

השארת תגובה