דרעי נגד משחקי הכדורגל בשבת: "שחקנים פנו אליי"

שר הכלכלה אריה דרעי פנה לשרת התרבות מירי רגב בבקשה לשנות את תאריכי משחקי הכדורגל החלים בשבת # "שחקנים פנו אלי ובקשו לשנות את מועדי המשחקים כדי שלא יאלצו לחלל את השבת"

אריה דרעי משחק כדורגל בתל אביב. צילום: יעקב כהן
אריה דרעי משחק כדורגל בתל אביב. צילום: יעקב כהן

יו"ר ש"ס אריה דרעי פנה היום לשרת התרבות מירי רגב, עפר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל וליורם באומן, יו"ר מנהלת הליגה בדרישה לשנות את לוח הזמנים של משחקי הליגה הלאומית האמורים להתקיים בשבת. "קבלתי היום את פנייתם של עשרות שחקנים מהליגה הלאומית", פתח דרעי בדבריו. "בה הם מוחים כי בניגוד לשנים קודמות, הם התבשרו ע"י מנהלת הליגה, כי יאלצו לשחק בשבתות בעונת הכדורגל הקרובה".

לדברי דרעי, "החלטת מנהלת הליגה לשחק בשבתות, לאחר שנים בהם לא התקיימו משחקים בליגה זו בשבתות, גרמה למורת רוח רבה בקרב השחקנים המסורתיים. שחקנים אלו פנו אלי, להסתדרות ולארגון שחקני הכדורגל ובקשו לשנות את מועדי המשחקים כפי שהיה עד היום, כדי שלא יאלצו לחלל את השבת, לשמור על אורח החיים הדתי שלהם ולהמשיך ולהתפרנס ממשחק הכדורגל".

במכתב הובאו דבריה של שופטת בית המשפט העליון הגב' דליה דורנר שכתבה באחד מפסקי הדין שלה כי: "קביעת יום המנוחה ליהודים בשבת מגשימה את ערכיה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. שני ערכים אלה משתלבים בהרמוניה מלאה בחוק הנדון. ליום מנוחה לעובדים מטרה סוציאלית וחברתית, ואילו היהדות, שהנחילה לאנושות את הקונספציה של יום המנוחה השבועי, קידשה את יום השבת כיום המנוחה של בני העם היהודי. יום השבת הוא ערך לאומי לא פחות מאשר ערך דתי".

בסיום המכתב דורש כאמור דרעי לשנות את תאריכי המשחקים, כך שלא יחולו בשבתות: "בתור המופקדים על תחום הספורט במדינת ישראל, אני פונה אליכם לשנות את החלטת מנהלת הליגה ולהעביר את המשחקים שנקבעו לימי שבת לאחד מימי השבוע או למוצאי שבת כפי שהיה בשנים האחרונות".

מכתב דרעי

השארת תגובה