הרב פינטו חושף: אותו אדם התקשר ואמר 'אל תבואו'

מתי שאותו אדם נפטר, צעקו: הרגו אותו, הכפישו אותו, כל מיני סיפורים וטענות ● שבועיים לפני שהוא נפטר, שמעו טענה שלנו, בשתי טענות מצאו אמת ● זה שאומרים שלא בדקו ולא מצאו – הם משקרים

טרם צאתו לארצות הברית לניתוח, יצא הרב יאשיהו פינטו, במתקפה חריפה נגד המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט על התנהלותם בפרשה בה נחקר והודה.

(מתחיל בדקה ה 20)

לפני שאותו גאון עולם התפטר הוא הלך ואמר לאותו ניצב לשעבר

"הקדוש ברוך הוא הרבה את הישיבה בתלמידים ובדברים טובים, ואנחנו ודאי נחזור אליכם. כל הזמן שמעו, 'הרב הלך', 'הרב ברח', כמה סיפורים סיפרו. לא הלכנו, לא ברחנו. לא נברח. כלום. הכול דיבורים. כמה מדברים, שמענו פעם שעיתונאי מקבל על כל כתבה 600 שקלים, והם צריכים לכתוב, מסכנים. מה יעשו? אם לא יכתבו – הם לא יקבלו כסף. אז הם כותבים עלינו. זכינו שבזכותנו גם להם יש פרנסה. כותבים וכותבים. כמה לשון הרע, כמה שטויות והבלים. מדברים שטויות, לא יודעים מה מדברים. 'הרב לא יחזור', 'הרב כן יחזור', איזה שטויות. ברגע אחד לא חשבנו מחשבה אחרת. שיכתבו עוד, עוד פרנס ליהודי, לפחות שיקנו בזה אוכל לשבת תפילין ציציות כובעים חליפות דברים טובים שיקנו".

"מהיום שהתחיל הסיפור, יום חמישי התחיל הסיפור הילולא של רבי לוי יצחק מברדיטשוב, באנו לארץ. היינו באמריקה, זה היה סוכות, אנחנו זוכרים – אותו אדם שנפטר עליו השלום התקשר לרבנית ואמר לה 'אל תבואו לארץ' היה יומטוב שני של סוכות ואנחנו שומרים יום טוב שני. הוא התקשר לגבאי אמר לו 'תגיד לרבנית שתתקשר אליי דחוף'. הגבאי אמר לו: 'זה חג, אי אפשר להתקשר'. ענה לו 'תגיד להם שאני אומר פיקוח נפש, להתקשר'. אותו אדם היה אהוב עלינו אהבה גדולה שאין כדוגמתה. לפני שלוש שנים, ערב ראש השנה, זה יום הולדת שלנו, עלינו לתורה. קראנו את ההפטרה כה אמר השם מצא חן במדבר עם שרידי חרב גמרנו את ההפטרה בירכו אותנו ביקשנו לברך חסיד אחד אותו והוא היה באותו זמן כבר כפוף מכריחים אותו אהבנו אותו אהבת נפש עצומה והוא היה באותו זמן מקליט אותנו".

"כל פעם שבאנו לארץ ישראל, הוא היה מחכה לנו בשדה תעופה, מלווה אותנו, היינו חוזרים ב-1:00 בלילה, עוד פעם מלווה אותנו. עד היום זו תעלומה מה קרה. בעדות שהוא נתן במשטרה שוטר שאל אותו 'האם הרב נתן לך שוחד?' הוא אמר 'לא שוחד'. שאלו אותו: 'למה נתן?' אז הוא אמר 'כי הרב אהב אותי ואולי בגלל שעזרתי לרב עם הרבנית'. גם הוא לא חשב שזה שוחד. אבל ברוך השם יש פה כל מיני פרופסורים, מומחים לדעות האדם, שנכנסים לתוך המוחות של האנשים שהחליטו שזה מה שיש. אחד חכם גאון עולם, אמר "ראיתי אותם החלטתי שהבנאדם הזה צריך לעבור דרך המשטרה ודרך בית משפט"

"היה כאן ניצב אחד לשעבר, הוא אמר לו 'מתי ששובה ישראל והרב יתרסק – תגיד לי' לפני שאותו גאון עולם התפטר אמר לו 'התיק הזה הוא תפוח אדמה לוהט ואני רוצה לפני שאני הולך לקבור את זה'"

"אם היו עושים דין אמת, אם היו עושים בהגינות, לוקחים את החברה שבודקת שוטרים, ומהיום הראשון בודקים את מה שאנחנו אמרנו. כלום. כמה שפיכות דמים, כמה עוול, כמה רשעות, כמה שקר, כמה טיפשות ואיוולות. כואב לנו, זו הארץ שלנו, ואם היא מתחילה בשקר אחד אז בטח יש עוד המון שקרים. זה שכתב את כתב האישום הוא משורר גדול, צריך לשלוח אותו לכתוב שירים. יש לו דמיון של המזרח התיכון".

"מתי שאותו אדם נפטר, צעקו, הרגו אותו, הכפישו אותו, כל מיני סיפורים וטענות. אף פעם לא שמעו טענה שלנו. רק פעם אחת, שבועיים לפני שהוא נפטר, שמעו טענה שלנו, בשתי טענות מצאו אמת. וזה שאומרים שלא בדקו ולא מצאו – הם משקרים. כל מה שדיברו יש לנו את זה ביד. וביום שאנחנו נגיד ונשים את הכול, הם יתביישו מאוד".

"אותו שופט חכם גדול אומר: עתיר נכסים, איפה? תראו לנו אלף דולר, אז תקחו אותי לבית סוהר על שלא שילמתי מיסים"

השארת תגובה