ביוזמת מכבי: פעילויות קידום בריאות במחוז המרכז

במסגרת פעילות קידום בריאות במכבי מחוז המרכז, קיימה מכבי במהלך השבוע האחרון סדרת פעילויות קידום בריאות בקרב קהילת חסידי גור ♦ אירועים מעין אלו מהווים אמצעי משמעותי מבחינת מכבי לפעול להגברת המודעות לקידום נושאי בריאות בקרב חבריה

מכבי - קידום בריאות בקרב הקהילות
מכבי - קידום בריאות בקרב הקהילות

מכבי קיימה במהלך השבוע האחרון סדרת פעילויות קידום בריאות בקרב קהילת חסידי גור, כאשר השתתפה בכנס מיוחד לעשרות מחנכים בתלמודי התורה של חסידות גור. שהתקיים במסגרת תקופת "בין הזמנים" בקיבוץ חפץ חיים.

במהלך הכנס שמעו המשתתפים הרצאה מפי ד"ר איתן ברגנר – מנהל רפואי של מרחב בני ברק בנושא טרום סוכרת וסוכרת. הרשמים שהתקבלו מהנוכחים היו חיוביים ביותר וכללו השתתפות ערה ושאלות מקהל הנוכחים. השתתפות מכבי בכנס זכתה להערכה רבה ולהכרת תודה על ההזדמנות להרחבת והעמקת הידע בנושאי בריאות.

כנס נוסף בו לקחה מכבי חלק – כנס נשות גור. הכנס התקיים במסגרת קייטנות הנשים בקהילה בהשתתפות כ–100 מנשות גור מסקטור ההוראה ובראשן הרבנית מגור. מכבי לקחה חלק בכנס בשתי הרצאות: האחת על ידי השפית הגב' לאה ברזל, שהרצתה והדגימה בפניהן את האמירה שאוכל טעים יכול להיות גם בריא ואפילו זמין להכנה לכל המשפחה, והן כשליחות הבריאות במשפחה חשוב שתדענה איך אפשר לעשות זאת בקלות.

ההרצאה השנייה הועברה על  ידי הגב' דיאנה בן דיין מנהלת מרכז רפואי כהנמן ואחראית קידום בריאות של מכבי בבני ברק, שנתנה סקירה כללית על מכבי בכלל ובבני ברק בפרט כולל הבשורה בעתיד פתיחת המרכז החדש בבני ברק.

המשתתפות נחשפו לעבודה הבלתי פוסקת של התאמה תרבותית ומענה לצרכים של חברי מכבי בבני ברק. הרבנית מגור הודתה באופן אישי לצוות מכבי על היענותו להשתתף באירוע, ואיחלה הצלחה רבה לפעילות הברוכה של מכבי ובמיוחד בקרב הציבור החרדי.

מכבי שרותי בריאות גם לקחה חלק בכנס נשים במסגרת קייטנת הנשים של חסידות ויזניץ בקיבוץ חפץ חיים, ופעלה להגברת המודעות לאורח חיים בריא במשפחה. בכנס השתתפו מאות נשים מקהילת ויזניץ.

משתתפות הכנס נהנו מהרצאה של דר' מלי צפדיה רופאת משפחה, שדיברה על נושא אנמיה בתינוקות, בעקבות הנתון המדאיג על מצב האנמיה בתינוקות כאשר על פי הנתונים מעל 50% מהתינוקות בבני ברק אנמיים. המשתתפות הביעו התעניינות בנושא חשוב זה וקיבלו טיפים ועצות להתמודדות עם העניין.

פעילות מכבי בכנסי הנשים מגוונת כאשר דוכן מיוחד של מכבי הוקם במקום בו יכלו המשתתפות להתרשם ממגוון נושאי הבריאות אותם מקדמת מכבי. כמו כן נכחה במקום אחות אשר הציעה למשתתפות יעוץ בקידום בריאות, בדגש על קיום בדיקות נדרשות בהתאם לגיל. כמו גם הצורך בביצוע בדיקות המוגלובין ואיזון בתינוקות, כן נחשפו המשתתפות למידע על הזכויות במכבי, מכבי שלי, אחות ליווי ועוד.

המשתתפות הביעו את שביעות רצונן במידה רבה מאד מפעילות מכבי, ממערך השירותים, מהמקצועיות והנגשת הרפואה לכלל החברים, ומהפעילות באירוע בפרט. המשתתפות הודו בחום לנציגי מכבי. תוך ציון הערכתם להקשבה שמכבי רוחשת לקהילות החרדיות.

יצוין, כי אירועים מעין אלו מהווים אמצעי משמעותי מבחינת מכבי לפעול להגברת המודעות לקידום נושאי בריאות בקרב חבריה, ומכאן נבעה ההחלטה להשתתף בכנסים המיוחדים.

ראש מחוז המרכז במכבי שירותי בריאות, הגב' דבורה חסיד, מציינת כי "למכבי פריסה מלאה של רופאים ומרפאות באזור המרכז, ואנו מעוניינים בחיזוק מתן השירות לאוכלוסיית השונות – כהמשך לפעילות לקידום אורח החיים הבריא. ומוסיפה, כי "השתתפות מכבי בכנסים המאורגנים ע"י הקהילות היא ביטוי למחויבות של מכבי כקופה מובילה, להעניק לתושבים את מיטב השירותים והגברת המודעות לנושאי בריאות. עוד מציינת הגב' חסיד כי פעילויות אלו לקידום הבריאות בקהילה יוצאות לפועל הודות לפעילותם מנהלי המרחב ומתאמי קשרי הקהילה בבני ברק הרב יוסף בינדר והגב' חנה אייזנבך וכמובן מנהל השיווק למגזר החרדי הרב משה שלזינגר.

מנהל המרחב מר אלי עובדיה, מציין כי "מכבי שירותי בריאות במרחב בני ברק רואה עצמה חלק מהקהילה ופועלת להשתלבות ולתרומה משמעותית בה, בהנחלת ידע בנושאי בריאות ובקידום אורח חיים בריא. המגזר החרדי הולך וגדל בצורה משמעותית בשנים האחרונות, ומכבי פועלת להתאים את כלל השירותים לקהילה החרדית. פעילות זו של מכבי היא אחת מתוך שלל פעילויות של קידום בריאות אותן מקיימת מכבי בקרב המגזר החרדי על מנת להטמיע את החשיבות של שמירה על אורח חיים בריא. מכבי קשובה לצרכי הקהילה החרדית ומנגישה את כל שירותי הרפואה תוך התאמה מושלמת לאורח חייהם".

השארת תגובה