עתירה נגד הסמינר: לבטל הרישום, למנוע ההקצאה

האפליה באלעד: עו"ד יואב ללום מעמותת נוער כהלכה עתר לבית המשפט בדרישה לבטל את הליכי הרישום בסמינר 'זלזניק' באלעד ● דרישה נוספת: לסגור את הסמינר ולמנוע את הקצאת השטח לסמינר ברחוב המאירי בעיר

מוסדות חינוך באלעד. צילום אילוסטרציה
מוסדות חינוך באלעד. צילום אילוסטרציה

אפליית הסמינרים באלעד: עמותת 'נוער כהלכה' באמצעות עו"ד יואב ללום ועו"ד עופר מגזניק הגישו בשעה האחרונה עתירה לבג"צ על המתרחש בעיר אלעד. העתירה הוגשה כנגד עיריית אלעד, משרד החינוך ומשטרת ישראל. בעתירה מבקש ללום את התערבות בית המשפט בנושא צו הסגירה שעומד כנגד סמינר 'זלזניק' ושאינו נאכף מזה כמה חודשים.

כמו כן בית המשפט מתבקש בעתירה להורות לעירית אלעד לעשות שימוש בסמכותה לבטל את הליכי הרישום והקבלה הבלתי חוקיים של סמינר 'זלזניק' בשלוחה האשכנזית ובית הספר 'לדעת חכמה' באלעד ולשבץ את כלל התלמידות בעיר אלעד במוסדות חינוך הפועלים ברישיון ולפי התאמתן החינוכית ולא על בסיס שיקולים עדתיים פסולים.

בנוסף דורש ללום להורות למשרד החינוך ועיריית אלעד לאכוף את צו הסגירה נגד תיכון זלזניק אשר עומד כנגד סמינר זלזניק שנפתח כשלוחה אשכנזית פיראטית באמצעות הרב יחיאל צוקר, בניגוד לצו סגירה ובניגוד לחוק, כך שבית הספר הנ"ל ייסגר. ללום טוען בין היתר כי בעקבות הדברים יש למנוע את הקצאת השטח לתיכון זלזניק והמבנה שנבנה עליו בתקציב משרד החינוך, המצויים ברח' המאירי 1 באלעד.

עו"ד ללום מסר בתגובה: "בהוראת רבני העמותה ולאחר שכל ניסיונות ההידברות, ההמתנה והתקוה שלא יהיה צורך בהגשת העתירה, נאלצנו להגישה. בהוראת רבני העמותה, בכל מקום בו תהיה פגיעה בבנות ישראל, עמותת נוער כהלכה לא תימנע מלפעול בכל הכלים כדי למנוע את הפגיעה הזו. חבל מאוד שמנהלי מוסדות לא אחראיים גורמים לנזקים בלתי הפיכים לבנות העיר אלעד".

לקריאת העתירה המלאה: עתירה מנהלית נוער כהלכה

השארת תגובה