הר יונה: "מקום תורה" בחרו ב"כללית"

מקום של תורה ושל דאגה לבריאות: השבוע הונחה אבן פינה לבניינים המגורים של חברי קהילת 'מקום תורה' בהר יונה שבנצרת עילית. 'כללית' נבחרה על ידי חברי קהילת 'מקום תורה' בהר יונה בזכות שירותי רפואה ללא פשרות, ותקים מרפאה בסמוך לשכונה

יורם סגל מנהל מחוז כללית בצפון
יורם סגל מנהל מחוז כללית בצפון

השבוע התקיימה, ברוב התרגשות ובהשתתפות קהל רב, הנחת אבן הפינה לשכונת המגורים בו יתגוררו חברי קהילה 'מקום תורה'. מדובר בכ-130 משפחות מהעילית של הציבור החרדי הליטאי בבני ברק ובקריית ספר, שהתאגדו יחד וחברו לקהילה המתעדת להתגורר בהר יונה ולקיים חיי קהילה בבחינת 'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק'.

הרה"ג ר' אהרן פישר, אחד מחברי הקהילה, מספר כי המהלך זכה לברכתו ולאמונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א.

האכלוס אמור להסתיים בעוד כשנתיים, בעזרת השם, אולם בינתיים החליטו חלק מחברי הקהילה להשתקע בעיר ולהתגורר בה בשכירות. הם ייסדו בית כנסת, בית מדרש וכולל ועושים בה חייל.

במעמד הנחת אבן הפינה הובאו דברי ברכה ממרן הגראי"ל שליט"א  וממרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א.

ח"כ הרב גפני שיבח את היוזמה והדגיש כי היא מלווה בברכתם של גדולי הדור שליט"א ולכן מלווה בסיעתא דשמיא. בשם חברי הקהילה נשא דברים הרה"ג ר' אהרן פישר.

נציגי ה'כללית' השתתפו גם הם במעמד  – מר יורם סגל, מנהל מחוז צפון של כללית, הרב משה רוזנגרטן, מנהל תחום קשרי לקוחות מגזר חרדי ארצי והרב יוסי אוקנין, מנהל מגזר חרדי אזור צפון.

בשיחות עם בני הקהילה מתברר כי כבר בראשית הדרך גילו הרוכשים, רובם ככולם, רצון לקשור קשר עם שירותי בריאות 'כללית' הידועה במצוינות שלה – רפואה ללא פשרות ושירות ללא מתחרים.

כבר כיום פועלת מרפאה של 'כללית' בהר יונה – האזור המועדף על ידי קהילות רבות, הן חסידיות והן ליטאיות, זאת בידיעה שבנצרת עילית ניתן לבנות עד שמונת אלפים יחידות דיור וזו "עיר העתיד" של הציבור החרדי.

"כללית היא החלוצה במתן שירותי רפואה לציבור החרדי באזור", מבהיר אוקנין, "כבר פתחנו מרפאה בהר יונה המציעה שירותי רפואה לכל המשפחה כולל מרכז לאישה ואנו עומדים במשא ומתן גם מול חברת נתיב פיתוח לפתיחת מרפאה נוספת בשכונה החדשה במהלך השנה הקרובה".

"אנחנו גאים להיות החלוצים במקום", אומר הרב יוסי אוקנין, "השבוע התקיים טקס שחנך את תהליך הקשר עם קבוצת התושבים החדשה בהר יונה ואנו נעשה כל מאמץ כדי שהלקוחות יהיו מרוצים לאחר שיחשפו לרפואה המצטיינת של 'כללית'".

מרפאת 'כללית' בנצרת עילית היא אחת מתוך המרפאות הרבות של 'כללית' באזור הצפון. מנתונים שהגיעו לידינו ניתן ללמוד כי כ-80% מאוכלוסיית הצפון – החל מבית שאן, דרך עפולה, נצרת עלית, מגדל העמק ועד מטולה – נותנת אמון בשירותי הבריאות של 'כללית' המציגה איכות ללא פשרות ובשל כך רובם נמנים בין לקוחות ה'כללית'.

בין מגוון השירותים הרבים של 'כללית' בצפון הארץ ניתן למנות את בית החולים 'העמק' שבעפולה ומכן מרכזי בריאות האישה מצליחים ביותר בעפולה, בנצרת עלית ובקרוב גם במגדל העמק ועוד.

"ל'כללית' מספר מרפאות הגדול ביותר באזור הצפון הנותן תשובות לצרכי הרפואה של כל המשפחה", מסכם הרב אוקנין בסיפוק.

השארת תגובה