וול סטריט: ירידות קשות לapple בפתיחת המסחר

המסחר ב'וול סטריט' הבורסה לניירות ערך בניו יורק, נפתח כש'אפל' קורסת ב6% ומוחקת עשרות מליארדים משוויה כל זאת יום לאחר פרסום דוחותי"ה הרווחיים של החברה

אפל קורסת בוול סטריט
אפל קורסת בוול סטריט

אפל דיווחה רק אמש על רווחיותה ברבעון החולף, היא גברה על התחזיות ודיווחה על רווח נקי של 1.85 דולר למניה ועל הכנסות של 49.5 מיליארד דולר ברבעון. אפלגם מכרה יותר מכשירי iphone ממה שהתחזיות ניבאו לה. אך למרות הנ"ל, מנייותיה צונחות היום עם פתיחת יום המסחר ב6% ומוחקת בכך את עליותיה בשבוע האחרון.

נראה שהמשקיעים ציפו ליותר, או שגילו אפיקי השקעה 'קורצים' יותר.

אפל דיווחה על מכירות של 47.5 מיליון מכשירי iphone המהווה זינוק של 35% מול השנה שעברה אך עדיין נמוך מעט מהתחזיות שהצהירו על 48.8 מיליון מכשירים. ההכנסות ממכשירי הiphone זינקו ב-59% ל-31.4 מיליארד דולר.

מכירות הipad יורדות ל10.9 מיליון מכשירים, צניחה של 13%. מכירות מחשבי הmac עלו ב-9% ל-4.8 מיליון מחשבים, עשירית האחוז פחות משהצהירו התחזיות. הכנסות החברה בקטגוריית השירותים עלו לקצת יותר מ-5 מיליארד דולר.

ההכנסות ממכירותיהם 'מוצרים אחרים' שכוללת את שעוני החברה כמו גם האפל TV, אוזניות ביטס, אייפדים ואביזרים היקפים, הסתכמו ב-2.6 מיליארד דולר – זינוק של 49% לעומת 1.7 מיליארד דולר בשנה שעברה. אפל ייחסה את הגידול בהכנסות להשקה המוצלחת, של השעון החכם, לצד מכירות הiphone והmac.

השארת תגובה