עימות בין ארדן לכץ בסוגיית עבודות הרכבת הקלה

סוגיית העבודות להקמת הרכבת הקלה בגוש דן יוצרת כידוע הרבה בעיות לנהגים ולמשתמשי הדרך, וכעת גם עומדת במרכז עימות בין השר לביטחון פנים גלעד ארדן לשר התחבורה ישראל כץ

השר ישראל כץ חונך כביש
השר ישראל כץ חונך כביש

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, קיים במשרדו שבירושלים דיון בנושא בניית הרכבת הקלה בגוש דן. גורמים במשרדו של ארדן תיארו את ההיערכות לקראת העבודות "כאוס מוחלט" ואף עלתה אפשרות לדחות את העבודות, שאמורות להתחיל ב-2 באוגוסט, בחודש או חודשיים.

בתום הדיון, שבו השתתפו נציגי עיריית תל אביב, משרד האוצר והמשטרה, הוחלט שלא לעכב את העבודות והן יחלו במועדן. עם זאת, נקבע כי היקף העבודות יצומצם ובמקום עבודות על 30 תחנות במקביל, יינתן אישור לעבוד רק על שלוש תחנות בכל פעם. זאת, משום שיוקצו לשם כך רק כ-120 שוטרים ממחוז תל אביב.

נציגי משרד התחבורה לא נכחו בדיון, שהתקיים בניגוד לדעתו של שר התחבורה ישראל כץ. בנוסף, גורמים במשרד התייחסו להחלטות שהתקבלו בדיון ואמרו שהן לא יתבצעו. "העבודות על הרכבת הקלה בתל אביב יימשכו במלואן, בדיוק בהתאם למה שסוכם עם כל הגורמים המקצועיים במשטרה ובהתאם ללוח הזמנים שפורסם", נמסר. "על השר לביטחון הפנים לוודא שמשטרת ישראל מבצעת את המטלות שהוטלו עליה ולהיות ערוכה בהתאם למשימות שלקחה על עצמה".

גם השר כץ התייחס להחלטות הדיון ואמר: "מתוקף תפקידי, אפעל לקידום הפרויקט לטובת רווחת כלל אזרחי גוש דן. כשם שבעבר לא אפשרתי שהפרויקט יידחה או ייפגע, כך יקרה גם הפעם".

גורמים במשרדו של ארדן אמרו הבוקר כי השר ראה לראשונה את ההיערכות לעבודות רק ביום חמישי. הם הוסיפו כי תמונת המצב שהציגה בפניו המשטרה היא של "כאוס מוחלט", כי רק שלושה חניונים מתוך 36 חניוני "חנה וסע" שהצהירו עליהם הוסדרו, משום שאף נתיב תחבורה ציבורית לא הוכשר ושאין דרכי חילוץ. מנגד, במשרד התחבורה טענו כי הם והאוצר נערכו לתחילת העבודות וכל הגורמים, בהם משטרת ישראל, קיבלו עדכון והתראה בנושא, והתיאום נעשה מבעוד מועד.

המשרד לביטחון הפנים דרש בזמנו להקצות 230 שוטרים לאבטחת העבודות, אך בסופו של דבר הוחלט שיוקצו 168 שוטרים למשימה. בדיון היום התברר מנציגי משרד האוצר כי גם להוספת 168 תקנים אין עדיין תקציב, שעלותה מוערכת ב-55 במיליון שקלים בשנה למשך שש שנים.

השארת תגובה