הקלה במצוקת הדיור: מאות יח"ד בירושלים

ענף הנדל"ן בירושלים מגלה התאוששות מרעננת עם זכייתן של עמותות חרדיות במכרז בשכונת גילה ■ מאות יח"ד אושרו לבניה בשכונה שסבלה מהקפאה ממושכת ■ המחירים יהיו זהים לאלו שבפרויקטים בריכוזים החרדים

רחוב בשכונת גילה צילום: ויקפדיה
רחוב בשכונת גילה צילום: ויקפדיה

לאחר סחבת שנמשכה זמן רב, פורסמו היום (א'), שמות הזוכים במכרז על יחידות הדיור בשכונת גילה בירושלים. בראש הרשימה זכתה עמותת "גילת ציון", שבפיקוח העסקן הרב מנחם כרמל שזכתה ב – 102 יח"ד. גורמים בענף הדיור: "בשורה אמיתית לציבור החרדי".

המכרז בשכונת גילה, שעורר עניין רב בחודשים האחרונים, הגיע היום לסיומו כשיד העמותות החרדיות על העליונה, שזכו ברובן המוחלט של היחידות שהוצעו במכרז.

על פי פרטי המכרז שפורסם על ידי מנהל מקרקעי ישראל, הופשרו לבנייה, מאות יחידות דיור בשכונת גילה בירושלים. עם פרסום המכרז, פנו עמותות רבות והגישו את הצעתן, אך לאחר פרסום התנאים של משרד השיכון שכללו מספר פרטים פרובלמטיים, כלל העמותות משכו את הצעתם וכך התעכב במספר חודשים, המכרז על השטחים שהופשרו.

לאחר שבמשרד השיכון הבינו, את הבעייתיות הטמונה בתנאי המכרז שהוצג, הוכנסה תקנה חדשה, שגרמה להתעוררות בקרב העמותות השונות הפועלות בעניין. על פי התקנה החדשה, כל מגרש שיהיו בו לפחות שלושה מתמודדים, דמי המינימום יתבטלו והעלות תישא דמי פיתוח בלבד.

מיד לאחר פרסום התקנה, הודיעו עמותות רבות, על התמודדות במכרז הנ"ל, בניהם עמותה הנמצאת בבעלות כרמל וכן מספר עמותות חסידיות.

כאמור היום (ראשון), מתפרסמות תוצאות הזוכים במכרז על השטחים בשכונת גילה. עמותת "גילת ציון", שבפיקוח כרמל רשמה הישג גדול וזכתה ב – 102 יח"ד, במחיר של 330,000 שקל פיתוח פלוס קרקע. עמותת "עיר הצדק" של דגל התורה, זכתה בכשישים דירות, במחיר של כ- 340,000 שקל לקרקע, פלוס פיתוח.

עמותות נוספות שזכו במכרז הנ"ל הם, עמותת "קרית מלך", שזכתה ב- 60 יח"ד, במחיר של כ- 370,000 שקל ליח"ד קרקע ופיתוח. עמותת "אור וברכה לקהילות ירושלים", הפונה לציבור החסידי והירושלמי, שזכתה בכמות הגדולה ביותר, במתחם הגדול, עם 105 דירות, במחיר של כ- 343,000 שקל ליח"ד קרקע ופיתוח.

גורמים בענף הדיור החרדי אומרים היום, כי תוצאות המכרז הנן, בשורה אמתית לציבור החרדי, שסובל מזה שנים ארוכות ממחסור ביחידות דיור בכל רחבי הארץ ובמיוחד בירושלים.

השארת תגובה