קרנפים קרנפים בואו הביתה • המערכת שתציל מהכחדה

צוות בריטי פיתח מערכת שתסייע להציל קרנפים בטבע, שנמצאים בסכנת הכחדה תוך עשר השנים הקרובות בשל ציידים פורעי חוק הצדים אותם ללא הרף בשל קרניהם יקרות הערך

צוות בריטי פיתח מערכת שתסייע להציל קרנפים בטבע, שנמצאים בסכנת הכחדה תוך עשר השנים הקרובות בשל ציידים פורעי חוק הצדים אותם ללא הרף בשל קרניהם יקרות הערך.

בסרטון הבא נצפה מזווית מקורית: קרן הקרנף. אם נקשיב בשימת לב נוכל לשמוע את נשימותיו. הסרטון צולם באמצעות מצלמה המוטבעת בתוך קרנו של הקרנף.

מדענים בריטים שפיתחו את המערכת עשו זאת מתוך כוונה למנוע צייד בלתי חוקי העלול להביא להכחדת הקרנפים בטבע. ד"ר פול דונהיו עובד בשמורת קרנפים כ -15 שנה. הוא מסביר שבאמצעות הטכנולוגיה המוחדרת לקרן הקרנף הם מקווים לאתר את הציידים. זו מעין "אזעקה" ללכידת פורעי החוק הללו. המערכת מנטרת את קצב הלב ומערכות נוספות של הקרנף ומציינת את הרגע המדויק בו נורה. הצוות משתמש בציוד מעקב רגיל המותאם למטרה זו, כולל שימוש בסלולארי ובלווין.

כאשר קרנף נורה, המערכת מקבלת אות שליבו של קרנף פסק לפעום, המצלמה מתחילה לצלם והפקחים ממהרים למקום. מסוק עולה לאוויר ומגיע אף הוא למקום תוך עשר דקות.

כסף רב מושקע במאמצים למגר את תופעת הצייד הבלתי חוקי. שומרים חמושים רבים עורכים פטרולים בשטחים עצומים אך רק קומץ מהציידים נלכד. המדענים מקווים כי המערכת המתקדמת תפתור את הבעיה ותציל את הקרנפים מהכחדה.

השארת תגובה