חברי הפרלמנט: "למנות שליח למאבק באנטישמיות"

עשרות חברי פרלמנט אירופי תומכים בתביעת איגוד הארגונים היהודים באירופה, למנות שליח מיוחד של האיחוד האירופי למאבק באנטישמיות ● מנכ"ל האיגוד, הרב מנחם מרגולין: "המאבק באנטישמיות חיוני לאירופה ולשלמותה לא פחות משהוא חשוב ליהודייה"

סמנכ"ל מרכז רבני אירופה עם ראשי השלטון בבולגריה
סמנכ"ל מרכז רבני אירופה עם ראשי השלטון בבולגריה

איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי (EJA) הגיש עתירה לנציבות האירופית למינוי שליח מיוחד של האיחוד למאבק באנטישמיות, כפי שקיים בארה"ב.

את העתירה הגיש מנכ"ל ה –  EJA ו'מרכז רבני אירופה', הרב מנחם מרגולין, לסגן הנשיא הראשון של הפרלמנט – פראנס טימרמנס, לאחר שרתם לנושא עשרות חבריי פרלמנט ממגוון מפלגות שחתמו גם הם על העתירה. במסגרת העתירה, מציין הרב מרגולין, כי על השליח המיוחד להיות ממונה לא רק על מאבק באנטישמיות, אלא גם על ניתור כל פעילות אנטישמיות שתתבצע במדינות האיחוד לצורכי מעקב אחר ההתרחבות המטרידה של הבעיה.

מנכ"ל ה – EJA ו'מרכז רבני אירופה', הרב מנחם מרגולין, מציין עוד כי: "בעקבות המתקפות הרצחניות על מוסדות יהודיים שהתרחשו לאחרונה, חלק ממדינות אירופה אמנם הגבירו את האבטחה על קבילות יהודיות, אך הפתרון לבעיית האנטישמיות אינו נמצא רק שם. חלק ניכר ממדינות האיחוד האירופי עדיין לא הקימו מנגנונים פנים מדינתיים לניטור ומאבק באנטישמיות הגואה, ולכן על מוסדות האיחוד האירופי להירתם לפתרון הבעיה.

סמנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' הרב אריה גולדברג ציין כי במפגשים ובשיחות שקיימה הנהלת 'מרכז רבני אירופה' עם אישי שלטון בכירים בכמה ממדינות אירופה הם עמדו על כך כי האנטישמיות נגד יהודים באירופה הפכה זה מכבר לבעיה אשר מטרידה את מדינות אירופה ולא רק את היהודים. "האנטישמיות תופסת תאוצה באירופה כולה ובכדי למגר את התופעה יש להתחיל בדור הצעיר ולהשקיע בחינוך שלו, ובתוכניות הלימודים", התבטאו לאחרונה אותם בכירים במדינות אירופה.

בין חברי הפרלמנט האירופי הבכירים שכבר חתמו על העתירה:

Vice-President Adina Valean MEP, Bastiaan Belder MEP, Anneliese Dodds MEP, Seb Dance MEP, Juan Carlos Girauta Vidal MEP, Milan Zver MEP, Jude Kirton-Darling MEP, Angel Dzhambazki MEP, Tomáš Zdechovský MEP, György HÖLVÉNYI MEP, Petras Austrevicius MEP, Brando Maria Benifei MEP, Ramon Tremosa i Balcells MEP, Charles Goerens MEP, Martina Anderson MEP, Lynn Boylan MEP, Liadh Ní Ríada MEP, Matt Carthy MEP, Lars Aduktusson MEP, Dr. Artis Pabriks MEP, Davor Stier MEP, Philippe Juvin MEP, Hannu Takkula MEP, Olga Sehnalová MEP, Theresa Griffin MEP, Jan Zahradil MEP, Cecilia Wikström MEP, Peter NIEDERMÜLLER MEP, Jan Albrecht MEP, Tatjana Zdanoka MEP, Soraya Post MEP, and Luigi Morgano MEP.

השארת תגובה