בפעילות ראה"ע ישראל פרוש: 650 אלף לתרבות חרדית

היערכות שיא לקראת אירועי הקיץ ● השנה, בפעילות ראש העיר ישראל פרוש מול שרת התרבות מירי רגב, הושג תקציב של מאות אלפי שקלים עבור פעילות התרבות בעיר ● התקציב, שיועד לחודש אלול, הוקדם לבקשתו כדי לאפשר לציבור החרדי ליהנות ממנו בבין הזמנים

ישיבת היערכות אירועי קיץ באלעד
ישיבת היערכות אירועי קיץ באלעד

פעילות של שבועות ארוכים נשאה פרי, עם הודעתה של שרת התרבות הגב' רגב לראש העיר הרב ישראל פרוש, על הקצאת תקציב בן 650 אלף ש"ח עבור פעילות הקיץ בעיר אלעד.

מדובר בתקציב שמיועד ליום פעילות רצוף, ואמור להתחלק בין מספר ערים בודדות בארץ. ראש העיר פנה לשרת התרבות והסביר לה את הצורך להפנות תקציב גם עבור פעילות המותאמת לציבור החרדי, כשהוא מסביר לה כי אלעד, כוותיקה ומנוסה בהפקת אירועי ענק, יכולה לעמוד במשימה הזו, ובכך להרחיב בעצם את הפעילות המרכזית שתוכננה לקיץ.

השרה נענתה לראש העיר, ובשבוע שעבר הודיעה לו כי אכן, משרד התרבות יממן לעיריית אלעד את הפעילות. אלא שאז נודע כי תקציב הפעילות מותאם עבור סוף החודש השני של החופש, כשמשמעות הדבר היא שהפעילות צריכה להתקיים בימי אלול, אז כבר חוזרים כל התלמידים בעיר ללימודים. מה שיהפוך את הפעילות לרלוונטית הרבה פחות.

ושוב פנה ראש העיר אל השרה, בבקשת היתר מיוחד עבור העיר אלעד, כדי להקדים את הפעילות לימי "בין הזמנים". וגם לכך, התקבל האישור המיוחד.

לפיכך, הוחלט כי פעילות הקיץ שתוכננה להתקיים בשבוע שלאחר תשעה באב, תעבור לשבוע האחרון של בין הזמנים, בימים שני עד חמישי, כשאת השיא, הפעילות המתוקצבת על ידי משרד התרבות, תקיים העירייה לכל אורך יום חמישי האחרון, כ"ח מנחם אב, ה-13/8.

השבוע התקיימו מספר ישיבות היערכות בעירייה, כדי לתכנן את תמהיל הפעילות, שיכלול פעילויות עבור כל הגילאים וכל המשפחה, ובצורה המתאימה לציבור החרדי.

בישיבה שהתקיימה היום בראשות ראש העיר, ובהשתתפות נציגי משרד התרבות, הוכנה תוכנית ראשונית למגוון הפעילויות, כאשר במהלך הימים הקרובים תפורסם התוכנית המלאה שתאפשר לכלל הציבור החרדי ליהנות ממגוון רחב של פעילות חינמית וחווייתית.

תגובה אחת
  1. כמה באמת יגיע לתושבים וכמה למשה פורוש

השארת תגובה