ברוך דיין האמת: מנכ"ל מוסדות ברסלב ביבניאל

אבל ביבניאל בירת ברסלב: מנכ"ל המוסדות, הרב אשר טולדנו ז"ל, נפטר בבית חולים 'פוריה' בטבריה, שם אושפז בתחילת השבוע לאחר שנמצא בביתו במצב קשה מאוד

אשר טולדנו ומהראש
אשר טולדנו ומהראש

בבית החולים פוריה נפטר היום, הרב אשר טולדנו ז"ל , מנכ"ל מוסדות ברסלב ביבנאל, והוא בן 51. שימש כיו"ר סיעת ש"ס וכחבר מועצה מטעם חצר ברסלב, במשך 23 שנים.

בראשית השבוע אושפז הרב טולדנו בבית חולים 'פוריה' בטבריה, בנסיבות בלתי ברורות, כשמצבו מוגדר קשה. צוותי הצלה הוזעקו אל ביתו על ידי בני משפחתו בשעות הבוקר המוקדמות, לאחר שמצאוהו במצב קשה.

הרב טולדנו הגיע ליבנאל לפני כחצי יובל, ונפשו נקשרה בנפש מורו ורבו מוהרא"ש שיק .

עם הגיעו ליבניאל,יסד במשכנו הפרטי את התלמוד תורה של חסידי ברסלב במקום. ותיקי המקום אומרים כי הוא נידב את הבית שלו במסירות נפש עצומה בשביל שיהיה לילדים הקטנים איפה ללמוד.

"היו אז 22 ילדים בלבד ופתחנו רק כיתת חיידר. הרב טולדנו ואשתו הוציאו את סלון הבית שלהם והכניסו כיסאות לילדים שיוכלו ללמוד שם, המטבח והשירותים ובעצם כל הבית עמד לשירות התלמוד תורה, כשאשתו מסתגרת בחדרה במסירות נפש, עד לסיום שעות הלימודים.

הם דאגו להפוך גם את חצר הבית שלהם לחצר משחקים עבור ילדי החיידר. ככה זה התקיים במשך כמה חודשים עד שעברנו למבנה מרווח יותר ביבנאל".

בהמשך מינה מוהרא"ש זי"ע את הרב טולדנו לנהל את התלמוד תורה.

כחודש לפני הסתלקות  מוהרא"ש, הוא מינה את הרב טולדנו למנכ"ל מוסדות ברסלב בהם לומדים כ-1500 ילדים. המינוי קיבל תוקף משנה בצוואה אותה כתב מוהרא"ש במיטת חוליו, ימים ספורים לפני פטירתו, בה ביקש "רק רב אשר טולדנו יהיה ממונה על כל הנהלת מוסדות הקהילה, בצירוף שלושה חברי ועד שפירטתי במכתב".

אין זה סוד כי מאז פטירת מוהרא"ש שיק זצ"ל, קורעת מחלוקת קשה את הקהילה בכל הקשור לנכסים ולתפקידים במשרדי הקהילה וניהול המוסדות.

לאחרונה הובאו הדברים בפני בית המשפט שאף ביטל את מינוי הבן כאחראי על העיזבון, ומינה למוסדות מנהל חיצוני.

תגובה אחת
השארת תגובה