משרד הבריאות הורה על הפסקת הניסויים ב'מעייני הישועה'

שבוע לאחר שנחשף כי ראה"מ נתניהו עבר טיפול רפואי ניסיוני בבית החולים מעייני הישועה, אסור משרד הבריאות על בית החולים לערוך טיפולים ניסיוניים ● בית החולים: "הליקויים תוקנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות והוועדה תחזור לפעילות תוך זמן קצר"

בית החולים מעייני הישועה
בית החולים מעייני הישועה

בית החולים מעייני הישועה שוב בכותרות: אחרי שבשבוע שעבר חשפנו כאן ב"כל הזמן" על הטיפול הרפואי שעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית החולים, הבוקר דווח כי משרד הבריאות החליט להקפיא את הטיפולים הניסויים בבני אדם המתבצעים בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק.

מחשיפת 'ידיעות אחרונות' הבוקר עולה, כי בהוראת משרד הבריאות הופסקה לפני מספר שבועות כל פעילות הטיפולים הניסויים בבית החולים. זאת לאחר שהתגלה כי 'מעייני הישועה' אינו עומד בדרישות המשרד בעקבות ליקויים ואי סדרים שהתגלו בנהלי העבודה של הוועדה בבית החולים. על פי העיתון, בשלב זה טרם התחדשו הניסויים.

בשבוע שעבר חשפנו כאן אודות ביקוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית החולים פעמיים בשנה האחרונה, כאשר בפעם אחת נכנס ברכב הדברה ובפעם השניה הגיע ברכב להובלת פיתות. הוא הגיע באישון ליל ובתחפושת.

לפי פרסומים שונים, הוא עבר טיפול בערמונית בבית החולים מעייני הישועה, על ידי ד"ר יגאל גת וד"ר מנחם גורן.

בתגובה לדברים מוסרים בבית החולים 'מעייני הישועה': "הביקורת של משרד הבריאות לא הייתה שגרתית, כפי שנכתב, אלא נעשתה בעקבות פניות ושאלות שלנו לקבל הדרכה לגבי יישום נהלים חדשים שהוועדה פיגרה ביישומם. יש להדגיש כי כל החריגות היו טכניות. כל המחקרים שאושרו בוועדה היו בהתאם לכל כללי האתיקה, לא הופרו זכויות מטופלים ולא היה כל חשש לנזק למטופלים. הליקויים תוקנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות והוועדה תחזור לפעילות תוך זמן קצר".

השארת תגובה