ישראל נלחמת ומחלימה – האחדות היא הויטמין ההכרחי

נתאחד ונאהב האחד את השני – נזרז את השיקום

נוריה בן ארצי, צילום: אינסטגרם
נוריה בן ארצי, צילום: אינסטגרם

המנגנון האנושי מתוכנת באופן הטוב ביותר למטרת המשכיות המין האנושי, אבל הטבע האנושי מוביל למחלוקות וקונפליקטים. מירב התרבויות מכוילות, מגויסות ומחוילות להביא לפתרונות ולהשלים עם פשרות ולו בשל שקט תעשייתי והרמוניה לפרטים וללאום.

בחודשים האחרונים התאמתו ידיעות בדבר חינוך של דורות לשנאה בסמיכות לגבול עם ישראל. הכלי שלנו להתמודדות למול הרוע המתפרץ הוא חשיבה חיובית וחיזוק האחדות בצד שלנו. ככל שננחיל קודים לחשיבה ולתרגול וככל שהתרבות אותה אנו מעצבים, תרים על נס חיים לפי מתווה של שאיפה לטוב ועשיית הטוב, אהבת חינם, חיזוק והתחזקות נפשית ומנטלית כדי שמעגלי הטוב וההתעלות החיובית יגדלו – כך גם מעגלי ההשפעה והשפע הרוחני והערכי יתרחבו לעולם טוב יותר. בסופו של דבר יעלה בידינו לגבור על הרוע והשנאה שמנגד.

פעילות של מתנדבים, שמחוללות יותר מידות של טוב בעולם – הן אלה שתקדמנה אחדות ואין הדבר קשור לדת או לאמונה, כוונתי להעמדת סט של ערכים בתודעה קולקטיבית. באופן זה ניתן יהיה להקל על אתגרים שהחיים מזמנים ובעיקר בעידן המודרני. החשיפה לאנומליות, מוחות שטופי שנאה עד נכונות להרג ולאלימות – מחייבים שינוי! ככל שנרבה באהבת חינם לשם אחדות – נגיע לערך העליון, לתווים העליונים בהיותנו עם אחד שהוא מיקשה אחת חזקה ששואבת נחמה וכוחות אלה מאלה. חיים בשוויון ובענווה, אהבת הזולת, נתינה וחתירה לשלמות הקולקטיב – הנפלאות האלה, בכל המינונים האופציונליים מעידים כי מדובר בעניין לתרגול.

מסיבה זו בחרתי להשקיע משאבים, ניסיון, אנרגיה וזמן בסיוע לאנשים שזקוקים ליד מכוונת ותודעה מזדהה, שישמחו לחיבור למי שמבין אותם ומראה להם את האור ללכת בעקבותיו ולפרוץ את המהמורה או המועקה. כמי שחווה לא מעט אתגרים – אני משמש דוגמא אישית ויותר מכך – מנחה צעד – צעד ושלב – שלב בגמילה מהתמכרויות, התמודדות עם קשיים ומשברים בתחומים אישיים וחברתיים בכל הגילאים ומאז פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" פוגש ומחזק מפונים, משפחות שנפגעו פיזית ונפשית, רוכש תפילין עבור הזקוקים לכך וגם חיילים, עבורם פתחתי את ביתי ואני מעמיד משאבים לכל רווחתם באופן שוטף ויום-יומי. מניסיון, אין כמו הנתינה הזאת כדי לרומם את הרוח ולהמשיך הלאה בדרך הטובה, להמשיך ולסייע לאנשים נוספים, וימצא כל אחד את הנתיב שלו.

מה דרוש כדי לתרגל את הערכים הנאורים והגבוהים האלה, חתירה לאחדות, אהבת חינם, ענווה, אהבת האדם, תחושת שוויון והתחזקות מנטלית? הכרת והוקרת התודה ונעיצת מבט בחצי הכוס המלאה, הם-הם יובילו באופן טבעי לאותו מקום נינוח ורגוע שיאפשר להנחיל את כל הטוב הזה לדורות. גם בעתות תופת, נישא עינינו קדימה, מאוחדים – מתאחדים – מתחזקים – מחוזקים, בתקווה לימים טובים יותר ונפעל להביאם במהרה בימינו.

הכותב הינו מאמן מנטלי, מנטור מוסמך בכושר ותזונה, מטפל NLP (גילוי נאות – בנו של הרב ניר בן ארצי)

השארת תגובה