'מסע תיקון' – השמאל ממשיך להסית

בעוד החיילים מהציבור הדתי לאומי מחרפים ומוסרים נפשם על קידוש השם, במלחמה על בטחון מדינת ישראל – השמאל עסוק בלהסית נגדם: "יקבלו מסע תיקון בתוך צה”ל”

יאיר גולן
יאיר גולן

סגן הרמטכ”ל וח”כ מרצ לשעבר יאיר גולן סבור כי בני הציונות הדתית צריכים לעבור “חינוך מחדש” בצה”ל.

בתיעוד שחשף ישי פרידמן בערוץ 14, אמר גולן: “צריך להכיר בכך שהרבה מאוד מאנשי הציונות הדתית, חלקם זכו לחינוך לאומני קיצוני, יקבלו מסע תיקון בתוך צה”ל.

אם צה”ל רוצה להתמודד עם מה שנקרא, בניית דור העתיד, הוא חייב להעביר לכל חייל וחיילת חינוך לאזרחות דמוקרטית, לאזרחות ליברלית, לאזרחות שתואמת מדינה באלף השלישי.

צריך לעבור לנוהל ברור בצה”ל, אין חייל שלא משלימים לו במסגרת שירותו חינוך לדמוקרטיה”.

לדבריו, את הדברים הוא אמר גם לרמטכ”ל בפגישה בארבע עיניים.

יו”ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ’, הגיב לדברים: “דווקא עכשיו כשבני הציונות הדתית בחזית נלחמים במסירות נפש למען המולדת מתוך ערכים וחינוך לציונות, יהדות ולאהבת הארץ, אסור לאפשר מקום לשיח רעיל כזה. אף אחד לא יחנך אותנו מחדש!”

ח”כ צבי סוכות מהציונות הדתית הגיב: “האיש יורק בפנים של חיילי צה”ל בעיצומה של מלחמה. חיילי הציונות הדתית מצטיינים בצבא ובקרב וכמובן לא נופלים בכלום מאף אחד אחר. לא יאמן שההסתה הזו והמינוחים של חינוך מחדש לדמוקרטיה עוד קיימים בחברה הישראלית”.

מ”רוח הארץ” המטה הדתי-לאומי, נמסר: הדברים של האלוף יאיר גולן מעידים על ניתוק מדהים מהמציאות. מחנות צה”ל אינם מחנות חינוך בכפייה בשירות השמאל, והמשרתים בצה”ל לא אמורים לעבור חינוך מחדש לתפיסות פרוגרסיביות שונות ומשונות.

בני הציונות הדתית המשרתים בצה”ל, ששיעורם ביחידות הקרביות הוא פי ארבעה (!) משיעורם באוכלוסיה, נושאים על כתפיהם את הזכות והנטל של ההגנה הלאומית. הם חונכו מינקות למעורבות ומסירות ואינם צריכים את ה”תיקון” שיאיר גולן מבקש לכפות אותם, אלא יכולים לשמש אות ודוגמה לרוח לחימה ולרצון להגן על עמם ומולדתם. לא אותם צריך לחנך.

השארת תגובה