הגאב"ד למען החטופים:"הסכנה גדולה"

הגר"ש חנניה שיזם יחד עם מרן הגר"מ צדקה את ההוראה להימנע מאכילת בשר ושתייה יין בימי שני וחמישי הסביר בריאיון שהעניק מה עומד מאחורי היוזמה • "הסכנה גדולה מאוד. צריך לשנות את ההנהגה בבית למענם"

WhatsApp Image 2024-01-11 at 21.33.19
WhatsApp Image 2024-01-11 at 21.33.19

הגאון רבי שלמה חנניה, מבכירי הרבנים הספרדיים שיזם יחד עם מרן ראש הישיבה הגאון רבי משה צדקה את המכתב הקורא להימנע מאכילת בשר ויין בימים שני וחמישי למען שלום החטופים והלוחמים התראיין ברדיו "קול חי" שם הוא נימק את ההוראה המפתיעה.

בדבריו הסביר הגאון רבי שלמה חנניה כי, "בסוף אנו עומדים במצב קשה מאוד, יש לנו את החיוב להרגיש את הבחינה של עמו אנוכי בצרה. העניין הזה של אי אכילת בשר ויין בימי שני וחמישי היא הצורה הראוייה ביותר להרגיש את הצער שלהם. את הצער של החטופים, של המפונים, של הלוחמים והפצועים".

עוד הסביר הגר"ש חנניה, "זוהי הנהגה לא קשה אך הנהגה שמשנה את הנהגת הבית הקבועה. זה משהו שמרגישים בבית וזה נותן לנו את היכולת להרגיש את הצער שלהם. את הצער העצום הזה שאי אפשר לעמוד בפניו".

"בעבר נהגו לצום בימי שני וחמישי בשבועות השובבי"ם", הוסיף הגר"ש חנניה, "גם אבי מורי וגם מורי חמי צמו בימים האלה, בעבר הרבה נהגו כך. היום זה קשה ומי שנמנע מאכילת בשר ויין יש בזה משהו מן התענית". הרב אף נשנק מבכי במהלך דבריו ואמר כי, "הסכנה גדולה מאוד, צריך לשנות את ההנהגה למענם".

הגאב"ד אף סיפר כי רבים פנו בשאלה האם יש להחמיר גם בראש חודש שבט שהוא יום חמישי, ולאחר התייעצות עם מו"צ עליית חנניה בסנהדריה הרב אופיר מלכא ומו"צ בית הדין ברמת שלמה הרב אלחנן פרץ הוחלט כי למרות המצב אין להחמיר בראש חודש שאז יש עניין באכילה ושתייה.

כזכור, בכירי הרבנים הספרדיים יצאו בשבוע שעבר במכתב דרמטי עם הוראה חריגה לפיה יש להימנע מאכילת בשר ושתיית יין בימי שני וחמישי במהלך שבועות השובבי"ם וזאת בעקבות המצב הקשה בו שרוי העם היהודי בארה"ק.עולם

את המכתב החריג כתבו וחתמו בכירי הרבנים הספרדיים ובהם, הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון רבי שלמה משה עמאר, הגאון רבי משה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף, גאב"ד עליית חנניה הגאון רבי שלמה חנניה, רב שכונת שמואל הנביא בירושלים הגאון רבי יצחק כהן והגאון רבי ברוך שרגא רב הגבעה הצרפתית.

השארת תגובה