בחורי ויז'ניץ וסלונים התייצבו הבוקר במרוכז בממ"ח

הבוקר התייצבו במרוכז בלשכת הגיוס בחורי ישיבות ויז'ניץ וסלונים, זאת לאחר סיכום עם צה"ל אותו הוביל סגן השר ליצמן, לפי ההתייצבות תהיה מרוכזת, ללא בדיקות רפואיות או שכנוע מצד חיילי לשכת הגיוס

חרדים בלשכת גיוס. (צילום ארכיון: קו עיתונות)
חרדים בלשכת גיוס. (צילום ארכיון: קו עיתונות)

סוגיית הגיוס הנפיצה גרמה לאינספור חילוקי דעות בקרב מנהיגי ורבני הציבור החרדי, כשרוב הרבנים מצדדים בהתייצבותם של בחורי הישיבות בלשכות הגיוס אחרי קבלת הצו הראשון, אך ישנם לא מעט ששוללים זאת מכל וכל.

אחת החסידויות המרכזיות שאסרה את ההתייצבות בלשכת הגיוס היא ויז'ניץ, אולם אחרי סדרת פגישות והתאמות סוכם כי כל בחורי החסידות יתייצבו במרוכז בלשכת הגיוס תל השומר יחד עם ראשי הישיבות ותחת פיקוחם הצמוד.

ואכן, הבוקר הגיעו ללשכת הגיוס כ-300 מבחורי החסידות באוטובוסים מאורגנים מכמה ערים ברחבי הארץ על מנת לקבל את דיחוי 'תורתו אמנותו'. אליהם הצטרפו גם אנשי חסידות סלונים שאף הם נמנעו מהתייצבות לצו הראשון.

כזכור, בשנתיים האחרונות התנגד האדמו"ר מויז'ניץ בתקיפות רבה להסדרי ההתייצבות החדשים שנערכו בצה"ל בעקבות הגיוס אך לאחר מו"מ ארוך שניהל בשליחותו מול רשויות הצבא סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, הוא נעתר והורה לחסידיו להתייצב במרוכז ובפיקוח ראשי הישיבות.

כאמור, הבוקר בשעה 10:30 התייצבו יחדיו כל בחורי חסידות ויז'ניץ וסלונים שזומנו לצו ראשון על ידי הצבא לא לפני שקיבלו הוראות להתנהג כראוי, להימנע מפרובוקציות, ולקדש שם שמיים.

גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע ללשכת הגיוס, כדי לעמוד מקרוב אחר הפעולות וההתייצבות המרוכזת בלשכה.

השארת תגובה