בדואים הסתירו מחבלים שנכנסו מעזה ב-7.10

בדואים תושבי רהט הסתירו בבתיהם ואף העסיקו מחבלים שנכנסו לישראל מעזה בחסות המתקפה בשמחת תורה • הפרקליטות ביקשה: לחלט את הבית ולעוצרם עד תום ההליכים

כתב האישום הוגש נגד סולימאן אבו עמאש (49) וסאבר שיך אלעיד (52) מרהט, ומוחמד תראבין (37) מתראבין, לאחר שהסתירו ארבעה תושבי עזה שנכנסו לישראל ב-7 באוקטובר. הפרקליטות ביקשה לעצור את השלושה עד תום ההליכים ולחלט את אחד הבתים ששימש להלנת המחבלים.

בכתב האישום, מגוללת עו"ד שרון שוורץ מפרקליטות מחוז דרום, כי ארבעה מחבלים מעזה נכנסו לישראל במתקפה הרצחנית. הם גנבו טרקטור ונסעו בו עד שאזל הדלק. למחרת הגיעו הארבעה לרהט ולנו במסגד במקום. יום לאחר מכן, בעודם מסתובבים חופשי, פגשו שניים מהמסתננים באבו עמאש, סיפרו לו שנכנסו מעזה ביום המתקפה וביקשו ללון אצלו "עד שיירגע המצב".

אבו עמאש נעתר למחבלים כשהוא מפרט באוזניהם כי הוא יודע שהמשטרה 'אוספת אנשים מעזה' והפציר בהם להישאר. במהלך היום הצטרפו אליהם שני המסתננים הנוספים. לאחר מספר ימים ציינו חלק מהמסתננים כי יש להם קרוב משפחה המתגורר בישראל. אבו עמאש יצר קשר עם קרוב משפחתם תארבין שהגיע, עם אדם נוסף, לאסוף אותם לביתו.

לאחר כשבועיים נוצר קשר עם אלעיד בבקשת 'שני פועלים מעזה ללא אישורי שהייה' שמעוניינים לעבוד אצלו. למרות שאלעיד חשד כי נכנסו בחסות המתקפה, הלין אותם בביתו ונמנע מלברר את נסיבות כניסתם לישראל. בבקשת המעצר עד תום ההליכים טענה הפרקליטות כי השלושה ביצעו עבירות נגד ביטחון המדינה, וכי הם "מסכנים את ביטחון הציבור בכך שהלינו, והסתירו עזתים שנכנסו לישראל בחסות המתקפה הרצחנית ולא הסגירו אותם למשטרה.

מהפרקליטות נמסר : "בהתנהגותם סיכנו המשיבים את אזרחי ישראל, כשהם יודעים שאסור להלין עזתים ושכל אישורי השהייה לתושבי עזה בוטלו, ואף הכבידו על כוחות הבטחון שנאלצו להשקיע מאמצים ומשאבים על מנת לתפוס את העזתים. כאמור, הפרקליטות ביקשה לחלט את ביתו של אלעיד לאחר ששימש להלנת המסתננים. לאבו עמאש ולתארבין יוחסה 4 עבירות של נותן מחסה או סעד אחר למסתנן ולאלעיד יוחסו 2 עבירות של דין מי שדרכו לתת מחסה או סעד אחר למסתנן. התיק נחקר על ידי ימ"ר נגב במשטרת ישראל".

השארת תגובה