קצינים בכירים: נמחקו תיעודים מהכשלון ב-7.10 – צה"ל זה רק מוסרת מ'לא מורשים'

הכתב אמיר בוחבוט מ'וואלה!' מפרסם כי במהלך ביקור של קצונה בכירה מהמטה הכללי בצה"ל במפקדות האוגדות השונות, העירו קצינים בכירים במילואים, כי נמחקו סרטונים ממצלמות התצפית השונות של צה"ל לאורך גבול רצועת עזה, מהרשת הצבאית המכונה -"זי טיוב", מיום פרוץ המלחמה מול חמאס ב-7 באוקטובר כדי למנוע מהם תחקיר מעמיק על מה שהתחולל בשטח הפלסטיני, החדירות בקו הגבול ובמרחב.

אחד הקצינים סיפר: "ישבנו עם אחד האלופים והתכוונו להראות לו  סרטון על אחד האירועים, וגילינו שמישהו מחק את הסרטונים. זה היה מביך מאוד. אחר כך התעוררה חשדנות למה לעשות את זה. ובסוף התחילו התירוצים שהוחלט לתת הרשאות מיוחדות למי שמבקש. קצינים בדרגות שלנו צריכים הרשאות? זה נראה כמו מלחמת גנרלים ובעלי תפקידים. תחושה שכולם עכשיו מנסים לדאוג לעצמם ליום שאחרי".

גורמים באוגדת עזה סיפרו כי יש גם "שיבוש" של הקלטות הקשר מיום ה-7 באוקטובר. לדבריהם, "חלק מההקלטות נעלמו או שפשוט הורדו מהרשת והועברו למקום אחר בהנחיה של מפקדים. אנחנו לא מצליחים לשמוע אותן. הקלטות קשר נמחקות אחרי תקופה מסוימת, אלא אם כן מישהו רוצה לשמור אותן במערכת ויש פונקציה כזו. מישהו החליט להעביר או למחוק אותן כדי שאף אחד לא ישמע. ההקלטות? הן מספרות את כל הסיפור. מה קרה. מה נעשה. בדגש על ה-8 השעות הראשונות. כולל הרגעים שבהם לא היה באמת עם מי לדבר".

השארת תגובה