נתניהו: נושאי נשק, מצילים חיים

במסיבת עיתונאים שקיים ראש הממשלה במסגרת 'חרבות ברזל', נשאל נתניהו אודות האזרח שנורה למוות בידי חיילים בפיגוע בירושלים וענה: זה לא קשור, לא אזרח נושא נשק ירה בו

יובל דורון קסטלמן
יובל דורון קסטלמן

בפיגוע אותו ביצעו מחבלי חמאס ביום חמישי בכניסה לירושלים נרצחו שלושה ושישה נפצעו.

יובל דורון קסטלמן, אזרח נושא נשק שלחם במחבלים, נורה למוות בידי חיילים.

גורמים שונים ניסו להשתמש בטרגדיה, להכפיש את דרכו של השר לבטחון לאומי בן גביר להרבות את נושאי הנשק בין האזרחים.

במסיבת העיתונאים, הציף העיתונאי יהודה שלזינגר מ'ישראל היום' את הסוגיא כמו גם את הטענה שהקריאות לחיסול מחבלים אולי עודדו את החיילים לירות באזרח שטעו לחשוב כמחבל.

ראש הממשלה השיב: "מה שקרה בפיגוע הרצחני בירושלים הוא שדווקא אזרח חמוש הביא לתוצאה החשובה ודווקא חייל ירה. ברגע שאתה מחלק כלי נשק במספרים יותר גדולים, המקרים האלו יכולים לקרות. אנחנו יודעים שבגלי טרור בעשור האחרון הימצאותם של אזרחים חמושים הצילה את המצב ומנעה אסון גדול. זה קרה עשרות פעמים. לכן, אני חושב שבמצב הקיים צריך להמשיך עם המדיניות הזאת – אני בהחלט תומך בה. יכול להיות שנשלם על כך מחירים, אלו החיים".

בפיגוע נרצחו שלושה: צעירה בת 24, גבר בן 73 ואישה בת 67.  6 פצועים פונו לבתי החולים: שניים במצב קשה, 3 בינוני ואחד קל.

בפיגוע נרצחו הדיין הגאון רבי אלימלך וסרמן הי”ד, חסיד בעלזא בן 73, תושב רחוב סורוצקין בירושלים, מרת חנה איפרגן הי״ד, מנהלת בית ספר בבית שמש בת 67, ומרת ליביה דיקמן הי״ד מורה תושבת שכונת הר נוף בת 24.

בפיגוע נפצע גם הגאון רבי אבידן משה בן מינה רבקה שפיינר – דיין בבית הדין בבאר שבע. הוא הובהל לניתוח חירום.

שני המחבלים אברהים נמר בן 30, ומוראד נמר בן 38 – שני אחים מצור באהר שבמזרח ירושלים, הגיעו בשעה 07:38 ברכב פורד ששייך למשפחתו של אחד מהם, לטרמפיאדה בכניסה לבירה. הם יצאו מהרכב ופתחו באש לעבר אזרחים שעמדו בתחנה, כשאחד המחבלים נשא אקדח והשני רובה M16.

ברכב אותר תיק ובו מחסניות עם מאות כדורים. המחבלים ריצו בעבר עונשי מאסר בכלא לאחר שהורשעו במעשי טרור.

מוראד נמר, בן 38, תושב מזרח ירושלים, פעיל חמאס שהיה כלוא בין השנים 2010-2020 על רקע כוונות לפעילות טרור באכוונת רצועת עזה. אברהים נמר, אחיו של מוראד, בן 30, תושב מזרח ירושלים, גם הוא פעיל חמאס. היה כלוא בשנת 2014 על רקע פעילות טרור.

אחד החיילים שחיסלו את המחבל, הוא תושב עופרה שבבנימין שיצא מעזה ל-12 שעות והיה בדרכו חזרה דרומה. הפיגוע התרחש כשהמתין לטרמפ.

השארת תגובה