השמאל מסית: לא הופנו כוחות לאיו"ש

ארגוני השמאל עוסקים מאז מתקפת חמאס להפריך שמועות בהאשמת הממשלה והימין במתקפה • אחד השקרים היה כי כוחות צה"ל הועברו לשטחי איו"ש מעזה – וכעת הוא מופרך

עם פרוץ מתקפת חמאס על דרום מדינת ישראל. בעוד אלפי מחבלים שוצפים ומבצעים שואה ביהודים תושבי הדרום, פצחו ארגוני השמאל במסע השמצות.

אחת ההשמצות טענה כי גדודים שהיו אמורים לאטבח את הגבול הדרומי מול עזה, הופנו להגן 'על חווארה'.

בנסיונם לקעקע את שקריהם, הגיעו הדברים ל'ויקיפדיה' – אנציקלופדיית רשת. שם תחת הערך 'חווארה' נכתב: “כמה ימים לפני פרוץ מלחמת חרבות ברזל פרסם צבי סוכות כי הוא מקים סוכה במרכז חווארה. לשם כך הוסטו 4 גדודים מאוגדת עזה על מנת לאבטח את האירוע”.

דובר צה”ל העביר הבהרה רשמית בנושא למועצה האזורית שומרון.

בתגובתו כותב דובר צה”ל: “התעסוקה המבצעית באוגדת איו”ש לא השתנתה על חשבון פיקוד הדרום לפני המלחמה”.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון: “כואב שיש מי שמוצא זמן בזמן לחימה ואסון, לייצר קרע ושיסוי בתוך העם. לפגוע בלכידות ולהפיץ שקרים על שקרים, שפוגעים בחוסן הלאומי ובאים לפגוע בהתיישבות החלוצית ביהודה ושומרון. לא רק שמדובר בעלילה שקרית אלא גם מרושעת, 80% מהישובים בשומרון ריקים מגברים משום שכולם מגוייסים בחזית, 30% מההרוגים בקרבות הם מיו”ש, אנחנו הולכים מלוויה ללוויה, ויש מי שמוצא זמן לפגוע כל כך קשה בהתיישבות עם שקרים שהם חלק מקמפיין ההשחרה המתוזמר נגד ההתיישבות ביו”ש”.

דגן הוסיף:  “צה”ל  כבר הודיע בצורה רשמית כי לא רק שאין זה נכון,  אלא להפך משום שתגברו בעוטף עזה במקום הגדס”ר הבדואי את  גדס”ר נח”ל, שיש שם כמות גדולה יותר של חיילים – והמפקד של גדס”ר נח”ל, סא”ל יהונתן בנימין צור הי”ד, גדל ביצהר, גר במאחז הר חמד בקדומים שבשומרון, והוא נהרג בקרב על קיבוץ רעים.

“גם מפקד הפלגה בדובדבן – אורוש, בנו של ‘אבי המאחזים’ אברי רן, מת מות גיבורים בהגנה על קיבוץ כפר עזה, וכן רס”ן מוטי שמיר מהמאחז חוות יאיר שבשומרון, יצא בהתנדבות ללא צו 8 בשבת בבוקר יחד עם 9 מחבריו בחוות יאיר, ונהרג בקרבות בהגנה על קיבוץ רעים. אנחנו עם אחד. אין מקום לשיסוי ושסע. יחד ננצח!”.

יצוין, כי העלילה השקרית הגיעה לוויקיפדיה שם נכתב בערך “חווארה”: “כמה ימים לפני פרוץ מלחמת חרבות ברזל פרסם צבי סוכות כי הוא מקים סוכה במרכז חווארה. לשם כך הוסטו 4 גדודים מאוגדת עזה על מנת לאבטח את האירוע”.

לאחר מספר ימים העלילה נמחקה מוויקיפדיה.

תגובה אחת
  1. 32 גדודים הוצבו באיו"ש. 4 בעוטף. הפקרות מוחלטת. פשע.
    שקר הוא שקר הוא שקר. לא יעזור לכם. ההיסטוריה תשפוט את הממשלה הנוכחית ואת אלו שהצביעו עבורה.

השארת תגובה