החטוף שנמלט מהחמאס ונחטף שוב

החטוף שהוחזר כמחוה איראנית לפוטין נשיא רוסיה, הצליח לברוח מהשבי בעת הפצצת צה"ל על הבניין בו הוחזק – ונתפס שוב • "הסתתר במשך ארבעה ימים לבד. הוא ניסה להגיע לגבול ולא הצליח. בסוף העזתים תפסו אותו והחזירו אותו לידי המחבלים"

רוני קריבוי
רוני קריבוי

בין החטופים ששוחררו משבי החמאס בעזה היה גם רוני קריבוי, שלא שוחרר במסגרת העסקה על ישראל, אלא כמחווה איראנית לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

ילנה מגיד, דודתו של קריבוי חשפה, בראיון עם קרן נויבך ברשת ב’, כי הוא הצליח לברוח משבי חמאס למשך ארבעה ימים שלאחריהם נתפס שוב על ידיהם המחבלים.

בראיון סיפרה הדודה כי קריבוי ניצל את העובדה שהבניין בו הוחזק קרס לאחר הפצצות של צה”ל והצליח להימלט משוביו. “הוא סיפר שנתפס על ידי מחבלים שהחזיקו אותו בתוך בניין שקרס מהפצצות. הוא הצליח להימלט והסתתר במשך ארבעה ימים לבד. הוא ניסה להגיע לגבול ולא הצליח. בסוף העזתים תפסו אותו והחזירו אותו לידיים של המחבלים”, סיפרה מגיד.

היא גם שחזרה את יום חטיפתו כשניסה לברוח מזירת הטבח ברעים. “בשלב מסוים רוני החליט להפסיק לרוץ. הוא הסתתר ושם על עצמו שיחים. חבר שלו היה בקשר איתו עד לשעה 10:30, אז רוני אמר לו שהוא שומע קולות של המחבלים ממש קרוב. עשר דקות אחר כך החבר התקשר שוב וענו לו בערבית, הוא התחיל לצעוק ‘רוני, רוני’, הם צחקו וניתקו”.

רוני היה במסיבת הטבע ברעים, במסגרתה עבד למחיייתו.

במשך שבוע בני משפחתו של רוני לא ידעו מה עלה בגורלו, עד שקיבלו הודעה מצה”ל שיש סבירות גבוהה שהוא נחטף. רוני הוא בעל אזרחות כפולה – ישראלית ורוסית, ושחרורו הושג שלא במסגרת העסקה לשחרור החטופים הישראלים, אלא כחלק מהסכמה בין חמאס לרוסיה. “ההפרדה שעשו של 13 חטופים פלוס אחד היא לא במקום”, טוענת דודתו. “רוני נולד בארץ וגדל פה, שפת האם שלו היא עברית. כשהוא היה ילד ההורים עשו לו אזרחות רוסית אבל בלי קשר הוא אזרח ישראלי. זה פוגע בנו כאזרחי ישראל. אנחנו פה יותר מ-30 שנה”.

השארת תגובה